09 травня 2019

Віче-реквієм до Дня пам'яті та примирення.

Віче-реквієм  до  Дня  пам'яті  та  примирення.

Болить земля. I плаче тихо-тихо.
Зґвалтована чужим байдужим лихом,
Втомилася земля, як скорбна мати,
Синiв своїх в могилах обiймати…
8 травня, біля військового меморіалу на вул. Данила Галицького відбулося віче-реквієм з нагоди Дня пам'яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та 75-ї річниці вигнання нацистів з України, щоб вшанувати подвиг Українського народу у боротьбі за свободу та увічнити пам'ять загиблих у Другій світовій війні.
Мільйонам людей назавжди врізалися в пам'ять важкі дні Другої світової війни. Вторгнення Червоної армії 17 вересня 1939 року на землі Західної України і та страшна неділя 22 червня 1941 року, коли фашистська Німеччина вдерлася на землю Східної України, обернулися довгими роками страждань. Десятки, сотні тисяч найсвідоміших українських синів і дочок поклали своє життя на жертовник України та віддали життя за майбутнє своїх нащадків, за нас із вами. Бо шлях українського народу до здобуття своєї державності важкий і тривалий. А героїзм воїнів Другої світової війни та УПА надихає наших сучасних героїв новітньої Російсько-української війни.
Саме в 40-50-х роках минулого століття цей шлях був так густо вкритий трупами і так щедро залитий кров’ю українців, як ніколи раніше.
Сьогодні Друга Світова війна нагадує про себе тисячами обелісків і братських могил, які є святинею нашої пам’яті. Друга та є свідченням прояву патріотизму, великих чеснот воїнів-українців, що боролися проти нацизму. Для України Друга світова війна – національна трагедія, під час якої українці, позбавлені власної державності, змушені були воювати за чужі інтереси. За Україну воювали дві тоталітарні системи, які однаково не рахувалися з ціною людського життя. Такими словами розпочала віче-реквієм Божена Дмитришин – ведуча заходу, провідний методист Бориславської МЦБС.
До спільної молитви було запрошено настоятелів храмів міста Борислава. Адже вшанування пам’яті загиблих Героїв Другої світової війни є великою і святою справою. Всі присутні для спокою душ загиблих борців проти фашистського та комуністичного режимів вознесли святу молитву і схилили у великій скорботі свої голови.
Квіти шани та лампадки від громади міста до Пам’ятного знаку загиблим воїнам у Другій Світовій війні і пам’ятного знаку активному бійцю ОУН УПА  Володимиру Лисику поклали міський голова Ігор Яворський, секретар міської ради Юрій Химин.
До слова був запрошений міський голова Ігор Яворський, який у своєму виступі наголосив: «Сьогодні ми приєднуємося до світової спільноти у вшановуванні пам’яті невинних жертв нещадної війни, яким немає й до тепер точного рахунку. Символом заходів, приурочених до цих дат на державному рівні з 2014 року є червоний мак та гасло – «1939-1945. Ніколи знову!».
З березня 2014 року на Сході України тисячі українських солдатів захищають рідну землю від російського загарбника, який одержимий ідеєю створити нову імперію. Бо Росія завжди намагалася підкорити Україну, зламати її дух, поневолити народ та перетворювати все на свій лад. Але історія свідчить, що рано чи пізно всі імперії руйнуються, а диктатори гинуть. Але у сьогоднішнього дня є ще одне гасло «Пам’ятаємо. Перемагаємо» і воно надзвичайно точно передає те, що нас, сильну, єдину та незалежну націю, чекає у майбутньому – однозначна перемога заради миру».
Упродовж заходу прозвучали вірші - «Молюсь за тебе Україно» та «Болить», які продекламували  учениця ЗОШ №4 ім. С. Коваліва Тетяна Цебак і учениця ЗОШ №3 Софія Гапчак.
 А на завершення ведуча заходу наголосила, що сьогодні найболючішою проблемою залишається питання єдності та неподільності України. Щоб бути вартим майбутнього, нам треба осягнути основний урок історії, зокрема й історії Другої світової війни. А він полягає в тому, що тільки в єдності наша сила, сила українського народу, сила України.
Віче-реквієм, присвячене Дню пам’яті та примирення завершилося спільним виконанням  Гімну України.
Божена Дмитришин, провідний методист Бориславської МЦБС.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.