16 листопада 2017

Усний журнал «Така довга дорога додому»

Усний журнал «Така довга дорога додому».

 До 145- річчя від дня народження 

Богдана Лепкого.

«…Все, що мав у житті,
Він  віддав для одної ідеї,
І горів, і яснів, і страждав
І трудився для неї…»

    
  Українському письменникові Богданові Лепкому знову повертається  його чесне імя, а українській літературі – твори. Повертаються після довгого і несправедливого замовчування.
   Богдан Лепкий – це епізодичне імя в українській літературі, це постать першорядної ваги, непересічного таланту. Доля щедро обдарувала  Б. Лепкого. І він не змарнував свого таланту. Б. Лепкий залишив багату творчу спадщину як поет і прозаїк, критик і літературознавець. А був він ще й видавцем-текстологом, читцем-декламатором художніх творів, талановитим малярем…  Та сталося так, що більш як пів століття на українських землях імя і твори вірного сина України були приречені на забуття.                                                
    З нагоди 145-ї річниці від дня народження Богдана Лепкого  в ЗОШ №5 працівниками бібліотеки-філії №6 для юнацтва  (Марія Лутчак і Ольга Смерека) та учнівським колективом 9-А класу (класовод Ольга Козич) проведено  усний журнал «Така довга дорога додому». 
Розпочали  усний журнал бібліотекарі Марія Лутчак і Ольга Смерека.   Яскраво доповнив захід цікавий виступ вчителя української мови та літератури ЗОШ № 5 Ольги Козич.
Усний журнал складався  із 5 - ти сторінок:
     1. «Священича родина літературного генія».
     2. «Знайомство з провідними представниками української інтелігенції».
     3. «Літописець долі рідного народу».
     4. «Творча спадщина  Богдана Лепкого».
     5. «Із забуття - в безсмертя».
 Кожна сторінка усного журналу ознайомила учнів з творчістю письменника, торкнулися ширше  його життєвого шляху та творчості. Біографія Богдана Лепкого мелодійно перепліталася з декламацією  його поетичних творів.
Ведучі усного журналу  Олександра Томашевич і Вікторія Артеменко вміло розповіли про життєвий шлях Богдана Лепкого.
    Поезію  Богдана Лепкого: «Заспів», «Згадки з дитячих літ», «Я учився рідних слів», «Молоді пісні», «Іван Франко», «Вянуть квіти», «Два голоси», «Голгофа, хрест»,  «Десь по світу», «Вона там є...» читали учні 9-х класів Куцик Вероніка, Піхота Надія, Маців Богдан, Желем Анастасія, Сидорак Лілія, Яцкевич Михайло,
Учні  6-х класів виконали пісню на слова Б. Лепкого «Гей видно село під горою», а учні 9-х класів Маців Богдан, Марензак Микола, Богданов Роман   заспівали «Чуєш, брате мій» під музичним супроводом вчителя музики  ЗОШ № 5 Ігоря Хоп'яка. Учні  6 класу  Козич Максим і  Загірський Микола виконали пісню «Десь по світу…». Рудавський Назарій  під гітару виконав пісню «Спіть хлопці, спіть».

Бібліотекар Марія Лутчак презентувала книжкову виставку «Літописець долі рідного народу». Заступник директора  з виховної роботи Марія Голобутовська подякувала всімхто долучився до заходу та закликала читати та вивчати твори нашого геніального письменника.
 Лутчак Марія, бібліотекар бібліотеки - філії №6 для юнацтва Бориславської МЦБС.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.