2018 - Рік видатного письменника-педагога Стефана Коваліва у Бориславі
«Стефан Ковалів: вчитель і письменник».
“Творчість Стефана Коваліва – це…одна сумна пісня, все повторювана, тілько з іншим змістом, повна ненависті до ріжнородних визискувачів руських селян, повна жалю до тих селян за їх темноту і непорадність і милосердя над ними…” (О.Маковей).
Ім’я галицького письменника-педагога, який жив і творив на рубежі ХІХ – ХХ ст., не було достатньо відоме ні сучасникам, ні наступним поколінням. Далеко не кожен чув ім’я письменника-педагога, якого Іван Франко назвав «співцем Галицької Каліфорнії» – це Стефана Коваліва, який був однією з творчих індивідуальностей, художній доробок якого позначений оригінальними рисами, пошуками елементів нового, знахідками, що беруть опору в певних традиціях.
Взагалі творчість письменника так званої перехідної епохи, до якої належав Стефан Ковалів, – це ніби єднальна ланка між художньо-літературними традиціями і породжуваною естетичною свідомістю нових часів. Саме таким бачиться нам феномен творчості Стефана Коваліва, який поєднав у собі елементи традиційні й новаторські.
Стефан Ковалів зрозумів своє покликання, раз і назавжди визначився в напрямках своєї творчості: присвятив її людям того середовища, в якому народився, серед якого жив і яке найкраще знав. Він став не ремісником, а справжнім художником. Письменник постійно підкреслював, що художня творчість для нього – це нагальна потреба душі, від якої він не має жодного зиску і слави: “Для мене немає більшої приємності, як писати”. “Пишу, що бачу і чую” , – це потвердження стало творчим кредо письменника і лягло в основу реалістичного принципу відображення ним дійсності. Митець усе повніше змальовує життя з нещадною, суровою правдою, не прикрашаючи й не ідеалізуючи його: “І так на свій здоровий розум думав я собі, що не досить до таких сірих і страшних картин додавати якусь надію чи віру, що колись буде краще”. Найважливішим письменникові здавалося не мріяти про майбутнє, а, не шкодуючи своїх сил, прокладати шлях до нього.
До відзначення Року та 170-літнього ювілею від дня народження видатного письменника-педагога Стефана Коваліва до уваги користувачів у бібліотеці-філії №6 для юнацтва Бориславської МЦБС презентовано виставку-персоналію «Стефан Ковалів: вчитель і письменник».
Стефан Михайлович Ковалів, знаменитий бориславець, сучасник великого Каменяра, письменник і педагог народився 25 грудня 1848 року в селі Брониця. Його дитячі роки минули у страшних злиднях. Стефан закінчив школу отців Василіян у Дрогобичі. Пізніше вчився в нижній реальній школі у Перемишлі, заробляючи на життя приватними уроками та участю в дяківському хорі. Та так і не закінчивши навчання, він три роки працює вчителем у різних школах та вступає до Львівської учительської семінарії, де йому пропонують залишитись викладачем. Та все ж він повернувся до рідного села. Наприкінці грудня 1879 року Стефана Коваліва перевели з Брониці до Борислава, призначивши завідувачем школи, в якій він пропрацював понад сорок років. Це приміщення збереглося і донині. Але тепер тут міжшкільний навчально-виробничий комбінат трудового навчання і професійної орієнтації учнів.
Саме у Бориславі 1881 року Стефан Ковалів розпочав свою письменницьку діяльність. Причину цього він пояснив 1900 року в листі до Осипа Маковея: “Тут я побачив дива, яких до сеї пори не лучалося мені видіти, стрічався з різнородними заграничними людьми з Америки, навіть з Австралії, бачив нужду, деморалізацію нашого бідного беззащитного народу і кричати не міг: “За що б’єш? Йой, йой, за що б’єш?..”, то і почав писати, і тото мене тихомирило”.
Твори про Борислав Стефана Коваліва за характером оповіді й організації художнього матеріалу наближаються до нарисів або навіть до ескізних зарисовок найбільш разючих фактів, що їх спостерігав письменник у цьому центрі “галицької Содоми”. Витримані у спільному стильовому ключі, об’єднані спільною темою, вони розкривають її з різних боків, що й створює широку панорамність зображуваного. Твори цього угрупування об’єднуємо у цикл, єдність якого убезпечується змістом, мотивами, що перегукуючись, відтворюють трагедію людської особистості в капіталістичному суспільстві, показують причини і наслідки “суспільних болячок”. Ідеї, наскрізні образи переходять з оповідання в оповідання; деталі, подробиці, взяті “живцем” з конкретно-локалізованої дійсності, створюють ілюзію автентичності.
Стефан Ковалів посідає чільне місце серед українських письменників останньої чверті ХІХ століття. У його творах змальовані правдиві картини життя тодішнього Борислава, і вже ніхто після Івана Франка так яскраво не зобразив життя бориславців того часу, як Стефан Ковалів. Його іменем названа вулиця міста, його ім’я носить одна з місцевих шкіл. Він гідно доповнює низку великих людей, які жили і творили у нашому місті.
Щоб більше дізнатись про життєвий і творчий шлях Стефана Коваліва в юнацькій бібліотеці на виставці працівниками бібліотеки підібрані цікаві публікації з газет про письменника: «Забутий Стефан Ковалів» (газета «Барабський міст»), «З грамоти пропащих» (газета «Нафтовик Борислава»), експонуються книги С.Ковалів «Оповідання Статті Щоденник» (з недрукованої спадщини), С. Ковалів «Вибрані оповідання», О.Микулич, І.Куротчин «Іван Зег. Серія: Видатні постаті у нафтовій історії міста Борислава», С. Ковалів «Оповідання, казки, листи», а також упорядкована папка – добірка матеріалів «Відомий і невідомий Стефан Ковалів (1848 – 1920)», де міститься неопубліковане в жодній збірці оповідання «Скарб».
Також працівниками юнацької бібліотеки укладено буклет «Стефан Ковалів: вчитель і письменник», рекомендаційний список літератури «Наш славний земляк», підготовлені реферати «Борислав у творчості Стефана Коваліва», «Стефан Ковалів і сучасність», «Спів у народній школі» та зібрані вірші бориславських поетів про письменника Стефана Коваліва.
«Пам'ятай, що найбільше щастя і багатство –
це залишити по собі в народі чесне ім'я і добру пам'ять»
Стефан Ковалів.
«УЧИТЕЛЬ ЖИТТЯ ЛЮДСЬКОГО».
Стефан Ковалів народився 25 грудня 1848 року, син Михайла і Анни Ковалівих, у селі Брониця Дрогобицького р-ну. Навчався в школі отців Василіан у Дрогобичі, а також у Перемишлі, Стрию та Львівській учительській семінарії, яку закінчив успішно. Свідоцтво видане дирекцією учительської державної семінарії у Львові 1874 р., надати право виконувати учительські обов’язки в народних школах з українською і польською мовами викладання.
Стефан Ковалів виконував обов’язки вчителя у народній школі в м. Бориславі з 1875 по 1894 рік. З 1894 р. викладає математику, фізику, історію польською і українською мовами. І тут зарекомендував себе фаховим і здібним педагогом. З 27 січня 1879 р. він стає тимчасовим керівником чотирикласної Бориславської школи. З 1892 р. займає посаду директора середньої школи м. Борислава. За сумлінне виконання обов’язків директора школи, йому призначено премію і підвищення в зарплаті.
Його педагогічна діяльність була вагома. В її доробку були методичні розробки, якими користувалися вчителі Львівщини на той час, а також методика викладання рахунків, математики для народних шкіл. Художня література з бібліотеки письменника була подарована сином Юліаном в Бориславський музей. Шаною і любов’ю користувався письменник, вчитель, управитель шкіл Стефан Ковалів серед бориславських мешканців та його уряду. Після смерті (помер 1 липня 1920 р.) дружині Стефана Коваліва видано дозвіл на проживання в помешканні при жіночій школі.
«Учитель життя людського» – на таку тему у Бориславському професійному ліцеї для учнів перших курсів: операторів комп’ютерного набору та кухарів був проведений літературний вечір, присвячений 170 – й річниці від дня народження Стефана Коваліва, а також Року Стефана Коваліва в Бориславі – нашого славного краянина, відомого українського письменника, педагога, сучасника та вірного друга великого Каменяра – Івана Франка.
Розпочала літературний вечір вчитель української мови та літератури Наталя Кузимко. Працівники бібліотеки - філії №6 для юнацтва Марія Лутчак і Ольга Смерека ознайомили присутніх з життєвим та творчим шляхом письменника. Поезію, присвячену Стефану Коваліву – Євген Титикайло «Стефан Ковалів» і «Вулиця Коваліва», «Роздуми над могилою Стефана Коваліва» та «Ковалів пише бориславські оповістки», Іван Гнатюк «Стефан Ковалів», читали учні ліцею Ірина Лисик, Марія Тирляк, Олег Фаримець.
Із переглядом книжкової виставки «Стефан Ковалів: вчитель і письменник» виступила зав. бібліотеки – філії №6 для юнацтва Ольга Смерека, ознайомила присутніх з папками - добірками матеріалів: «Відомий і невідомий Стефан Ковалів (1848 -1920), «Бориславський педагог, письменник Стефан Ковалів: спів у народній школі», «Борислав у творчості Стефана Коваліва», «Стефан Ковалів і сучасність». А бібліотекар Марія Лутчак прочитала оповідання «Скарб», яке не ввійшло у жоден збірник творів письменника.
Ювілей письменника – це добра нагода взяти до рук рідкісні книжки письменника, зустріти на сторінках його повістей «усміхнених крізь сльози» людей, які жили колись у нашому місті і творили його історію, зазирнути, немов у маленькі дзеркальця, у твори, де відбулися живі і правдиві картини бориславців понад сторічної давності. Ювілей – це можливість згадати добрим словом і помислом людину, яка все своє життя творила добро. Про письменника можна сказати словами нашого бориславського поета Івана Гнатюка:
Тут слово його мудрості на тлі
Невігластва – як вогнище у тіні,
Він сам як вогник свічки на столі,
Горить і світ осяює в горінні.
Участь бібліотечних працівників Бориславської МЦБС
у громадському обговоренні щодо присвоєння Бориславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 імені Стефана Коваліва.
у громадському обговоренні щодо присвоєння Бориславській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №4 імені Стефана Коваліва.
10 вересня, у сесійній залі Бориславської міської ради на
виконання розпорядження міського голови від 02.07.2018 року № 173-р «Про
проведення громадського обговорення щодо присвоєння Бориславській
загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4 Бориславської міської ради Львівської
області імені Стефана Коваліва»
відбулося громадське обговорення з цього приводу.
В обговоренні взяли участь
начальник відділу освіти Елла Качмарчик, спеціалісти та методисти відділу
освіти, педагогічні працівники Бориславської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, працівники
Бориславської МЦБС – провідний методист МЦБС Божена Дмитришин, бібліограф МЦБС Ірина
Перелом, завідувачка бібліотеки-філії №3 Наталія Сеньків, педагоги-організатори
закладів загальної середньої освіти, батьки учнів школи.
На початку обговорення присутнім
розповіли про постать Стефана Коваліва та про його діяльність на теренах нашого
міста.
Завідувачка бібліотеки-філії №3
Наталія Сеньків продемонструвала відеопрезентацію «Співець Галицької Каліфорнії»,
підготовлену до Року Стефана Коваліва у Бориславі. А бібліограф МЦБС Ірина Перелом
детально презентувала постійно діючу книжкову експозицію матеріалів «Самобутній
талант Стефана Коваліва», яка представлена для користувачів у центральній
міській бібліотеці та роздала присутнім підготовлений нею буклет "Педагог і письменник Галицької Каліфорнії".
Далі продовжила розповідь учитель
української мови та літератури ЗОШ №4 Марія Тимочко. Вона розповіла, що разом
зі своїми вихованцями побувала у Брониці – рідному селі письменника, де
дізналися багато цікавого про Стефана Коваліва. Сказала про те, що у школі
хочуть створити куточок, або окрему кімнату-музей, присвячений творчості визначного
письменника і педагога.
Присутні підтримали одноголосно
ініціативу адміністрації та трудового колективу Бориславської ЗОШ І-ІІІ
ступенів № 4 щодо присвоєння школі імені Стефана Коваліва. Відтак відділом
освіти уже готується відповідний проект рішення на сесію міської ради, після
прийняття якого школа офіційно носитиме ім’я видатного письменника і педагога.
/Фото провідного методиста Бориславської МЦБС Божени Дмитришин/
/Матеріал доповіді/
21 грудня 2018 року в Історико-краєзнавчому музеї Борислава відбулась конференція «Стефан Ковалів: минуле і сучасне».
Письменник і педагог Галицької
Каліфорнії.
До
Року Стефана Коваліва та 170-річчя від дня народження письменника
і педагога.
«Пам’ятай, що найбільше щастя і багатство –
це
залишити по собі в народі чесне ім’я і добру пам’ять».
Стефан Ковалів.
Ці слова звернені до нас, сьогоднішніх та майбутніх
поколінь. Усе своє життя Стефан Ковалів думав і працював, допомагаючи народу
вирватися з бідності та злиднів, робив усе для піднесення його освіти й
поліпшення роботи школи.
Стефан
Ковалів народився 25 грудня 1848 року в селі Брониця Дрогобицького району у
бідній селянській родині. З раннього дитинства
Стефан був дуже допитливим і здібним до науки хлопцем, а тому, завдяки
дякові та сільському писареві, швидко навчився читати і писати. Здібним
Стефаном заопікувався його дядько – Андрій Ковалів.
Навчався
у Дрогобицькій початковій школі отців Василіан. Пізніше у нижній реальній
гімназії в Перемишлі, Львівській учительській семінарії.
Працював учителем у селі Городище, народним учителем у своєму селі. Під його керівництвом
у селі Брониця була збудована школа.
З
1879 року жив і працював в Бориславі. Причиною приїзду С. Коваліва до
міста нафтовиків стало введення 1872 року в Галичині обов’язкової початкової
освіти, а також передбачуваний приїзд 1880 року австрійського цісаря до
Борислава. Перед приїздом до міста майбутній письменник одружився з
Анною Лєсток, яка народилася у Стрию 1850 року.
Саме в
Бориславі Стефан Ковалів був призначений управителем чотирикласної школи в якій
тоді навчалося 500 учнів і працювало 5 учителів. Через рік школу відвідувало 1 200
учнів, а в 1 909 році їх було вже 2 300. Вперше запровадив навчання в школі
українською мовою. Часто з
учнями організовував екскурсії, переважно на нафтопромислові об’єкти,
в Карпати.
При школі створив учнівський хор, в
якому брали участь і дорослі. Стефан
Ковалів був щиро відданий педагогічній справі. Його уроки були дуже цікавими. Одночасно працював директором
омброметричної станції.
На очах
Стефана Коваліва народжувалася слава одного з найбільших у Європі центрів
нафтовидобутку. Галицькою «Каліфорнією»
називали тоді наше місто, адже тут багатство нашого прикарпатського краю. Нафта стала джерелом народження
небачених багатств і прибутків для новоспечених мільйонерів і прірвою пекельної
праці і чорної безнадії для знедолених галичан. Наприкінці 19 ст. Галичина
займала третє місце у світі з видобутку нафти, поступаючись лише Росії та США.
Проживаючи
в Бориславі, Стефан Ковалів був свідком небаченої слави і катастрофи нафтової свердловини
«Ойл-сіті», ходив знайомими нам вулицями Борислава, і заходив іноді до аптеки
магістра-фармацевта Івана Зега, адже це поряд зі школою, бачив щодня барабів на
біржі праці – барабському мості. Письменник став літописцем нашого міста, у
його творах назавжди залишилися жити картини бориславського життя. Місто
Борислав стало долею Стефана Коваліва, де він жив понад 40 років.
Помер
Стефан Ковалів 26 червня 1920 року від серцевого нападу. Похований біля церкви на Потоці у Бориславі.
Перу письменника належить понад 130 художніх творів,
більше 30-ти публіцистичних статей на різні теми. З його творів постають правдиві картини життя тодішнього
Борислава. Свій літературній шлях С. Ковалів
розпочав з 1881 року нарисами, які потім переросли у глибокі художні
твори. Друкував їх під псевдонімом: Дрозд, Дроздишин, Плескачка, С. П'ятка.
За життя
письменника вийшли друком збірки: «Громадські промисловці» (1899); «Дезертир»
(1899); «Щаслива бабуня» (1911); «В останній лавці» (1911); «Образки з
Галицької Каліфорнії» (1913). На превеликий жаль, у фондах Бориславської
міської централізованої бібліотечної системи, немає жодного примірника книг
цього періоду. Ці видання зберігаються, в окремій кімнаті «Життя і творчість
Стефана Коваліва», – в Історико-краєзнавчому музеї міста Борислава.
Після
смерті Стефана Коваліва видано: «Вибрані оповідання» (1952); «Твори» (1958) –
найповніше досі видання, яке включає 45 оповідань; «Світ учить розуму» (1960);
«Чародійна скрипка» (1961).
Майже після 40-ка річної перерви, вже в часи
незалежності вийшли друком невідомі раніше твори С. Коваліва, які підготував і
видав краєзнавець Михайло Івасенко – «Оповідання.
Казки. Листи» (З ненадрукованої спадщини) (2003), яке вміщує кілька оповідань,
казок та листи Стефана Коваліва.
Із
зібраних на основі автографів С. Коваліва матеріалів, М. Івасенко
упорядкував ще одне видання «Оповідання. Статті. Щоденник.» (З
ненадрукованої спадщини) (2011). Вперше надруковано частину «Щоденника Стефана
Коваліва» – це війна, її будні, домашні клопоти, побут.
Про
життя і діяльність письменника видано: Р.
Горак «Стефан Ковалів» (1998, до 150-річчя від дна народження); В.
Гетьман «Освітня діяльність і педагогічні погляди Стефана Коваліва» (2006,
монографія); праправнуки Андрій та Мирослав Горині «Відомості про родину
Лєстоків та родину Гаймерлє» (2013).
Літературна
творчість була для Коваліва єдиною трибуною, з якої він міг передати на весь
голос свій біль, свій гнів, своє обурення…
Той, хто
прочитав бодай один твір Стефана Коваліва, зможе уявити собі ті складні реалії,
які відбувалися на теренах Борислава у часи панування Австро-Угорської
монархії, коли в нашому краї золото буяло з-під землі, чорне золото, але
справжні господарі цього краю змушені були жити у злиднях і гнути горб на
статки чужинців.
Щоб
по-справжньому любити рідний край, його треба добре знати. Ці знання не лише
підносять і звеличують людину, а й розширюють її світогляд. Саме ці знання є
своєрідним містком, що єднає покоління минулі з поколіннями нинішнім і
прийдешнім.
Виходячи
з вищезазначеного вище, сьогодні в нашому місті значну роль приділено
популяризації краєзнавства та краєзнавчої літератури. Проте ще залишається
багато нез’ясованого і недослідженого. А тому, бібліотечні працівники та краєзнавці
завжди у пошуку цікавих фактів та матеріалів, що розкривають життєві і творчі
шляхи видатних людей Борислава. Для користувачів бібліотек Бориславської МЦБС підготовлено
та видано ряд бібліографічних видань, присвячених Стефану Коваліву.
Бібліографічний
покажчик «Борислав: місто моє, гордість моя» (2012) – це подорож, яка
ознайомить широке коло користувачів, істориків, краєзнавців із краєзнавчими
виданнями, які є у фондах наших бібліотек. Цікавим є розділ «Літературна
палітра краю», в якому розміщена біографія Стефана Коваліва та книги автора.
«Видатні
постаті Борислава» (2012) – бібліографічний посібник, в якому вперше зібрано
цікавий матеріал про славних людей, які народилися, працювали, творили у нашому
місті. Серед видатних постатей є матеріал про Стефана Коваліва, який так
правдиво у літературі описав життя
Борислава часів «нафтової лихоманки». Він був справжнім літописцем нашого міста
впродовж кількох десятиліть. Бібліографічний посібник підготувала завідувач
бібліотеки-філії №5 для дітей Оксана Фус.
Для широкого
кола користувачів підготовлено і видано міні-довідник «Літературна палітра Борислава» (2015), який
містить коротку інформацію про всіх письменників, поетів нашого міста, які
творили і творять на сьогоднішній день. Нашого читача чекає знайомство із різними
особистостями, людьми творчої праці, видатними майстрами слова. Серед них і Стефан
Ковалів.
«Слово
про вчителя і письменника» (2013) – бібліографічний покажчик, присвячений
Стефану Коваліву. Це найповніше видання, де зібрано все про С. Коваліва в
одному виданні. Розділи покажчика: «Письменник, педагог, літописець нашого»;
«Борислав у творчості Стефана Коваліва»; «Стефан Ковалів та Іван Франко»;
«Стефан Ковалів в оцінці Осипа Маковея»; «Твори Стефана Коваліва»; «Література
про Стефана Коваліва»; книжково-ілюстративна виставка «Талант гідний подвигу»;
поезії земляків «У вінок великому учителю»; сценарій літературного вечора
«Учитель життя людського». Покажчик включає книги та періодичні видання, які є
у бібліотечних фондах Бориславської міської централізованої бібліотечної
системи.
«Наш
славний земляк Стефан Ковалів» – рекомендаційний бібліографічний покажчик, який
підготувала бібліотека-філія №5 для дітей. Покажчик складається із двох розділів: «Невтомний
трудівник»; «Радів радістю свого народу».
До Року
Стефана Коваліва та 170-річчя від дня народження письменника і педагога, для
широкого кола користувачів, підготовлено
та видано буклет «Педагог і письменник
Галицької Каліфорнії». Це найстисліше видання, яке
дає коротку інформацію про Стефана Коваліва: біографія, життєпис у світлинах,
творчий доробок.
«Борислав:
подорож у світ пам’яток» – історична мандрівка у світлинах. Дане
видання містить коротку інформацію та бібліографію про пам’ятні місця, в яких
віддзеркалюється день вчорашній, героїчне минуле та сучасне сьогодення, які є у
бібліотечних фондах Бориславської МЦБС. Тут ви знайдете бібліографію про
пам’ятну таблицю на місці колишньої хати С. Коваліва, меморіальну дошку С.
Коваліву, пам’ятну таблицю на будинку, в якому у 1879-1920 рр. працював С.
Ковалів. На основі історичної мандрівки у світлинах підготовлено і видано буклет «Історична
мозаїка Борислава».
Із
квітня 2018 року в Бориславській МЦБС стартував віртуальний Туристично-краєзнавчий
проект «БОРИСЛАВ: ЧИТАЙ! ДОСЛІДЖУЙ! ПІЗНАВАЙ! ДІЙ», в якому ми стараємося
донести до кожного мешканця нашого міста через соцмережі інформацію про наше
місто. В рамках цього проекту працівниками бібліотеки-філії №3 підготовлено і презентовано
в соцмережах Випуск №3 – відеопрезентацію
«Співець Галицької Каліфорнії» (червень); Випуск №11 підготовлено бібліотекою-філією №5 для
дітей – відеопрезентацію «Наш славний Стефан Ковалів» (жовтень); відеовікторину -
Випуск №12 «Сподвижник Каменяра» (жовтень).
Всі випуски
Проекту розміщено провідним методистом МЦБС, автором та адміністратором
Блогу МЦБС і персональної сторінки у відеохостингу YouTube
Боженою Дмитришин за посиланням «Туристично-краєзнавчий
проект «Борислав: Читай! Досліджуй! Пізнавай! Дій!» https://www.youtube.com/playlist?list=PLYxYtzLhsvlPaOU3_w5m6ksEjlgNmX2gf
.
До
відзначення Року та 170-літнього ювілею від дня народження видатного
письменника-педагога Стефана Коваліва, до уваги користувачів, у бібліотеці-філії
№6 для юнацтва Бориславської МЦБС презентовано виставку-персоналію
«Стефан Ковалів: вчитель і письменник», де зібрано книги, матеріали із
періодичних видань, бібліографічні видання, фотографії.
Для
учнів перших курсів операторів комп’ютерного набору та кухарів Бориславського
професійного ліцею, працівниками бібліотеки-філії №6 для юнацтва спільно із вчителем української мови та
літератури Наталією Кузимко, проведено літературний вечір «Учитель життя
людського». Поезії бориславських поетів – Євгена Титикайла, Івана Гнатюка,
присвячені Стефану Коваліву, читали учні ліцею.
Бібліотечні
працівники Бориславської МЦБС брали участь у громадському обговоренні щодо присвоєння ЗОШ №4 імені
Стефана Коваліва. Для присутніх продемонстрували відеопрезентацію «Співець
Галицької Каліфорнії» – завідувач бібліотеки-філії №3 та книжкову експозицію
матеріалів «Самобутній талант Стефана Коваліва»
– бібліограф МЦБС Ірина Перелом, саме ця виставка представлена для користувачів
у центральній міській бібліотеці, а також роздала присутнім підготовлений
буклет "Педагог і письменник Галицької Каліфорнії".
Працівники бібліотеки-філії №5 для
дітей спільно із вчителем ЗОШ №5 Монастирською Д. Ю. для учнів 8-х класів продемонстрували
пізнавальну презентацію «Наш славний земляк Стефан Ковалів» та провели вікторину
«Сподвижник Каменяра».
Ювілей
письменника – це добра нагода узяти до рук рідкісні книжки письменника,
зустріти на сторінках його повістей «усміхнених крізь сльози» людей, які жили
колись у нашому місті й творили його історію, зазирнути, немов у маленькі
дзеркальця, у твори, де відбулися живі і правдиві картини бориславців сторічної
давності.
Ірина
Перелом, бібліограф Бориславської
міської
централізованої бібліотечної системи.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.