09 травня 2019

«Мамо, ти у мене єдина у світі»

«Мамо,  ти  у  мене  єдина  у  світі»


Моя дорога, найкраща, мила,
Що під серцем бережно носила
.
Моя мамо серце моє просить
Поклонитися за сиві коси
,
За твою усмішку наймилішу,
За твої любов, що найщиріша
.
За твої обійми найніжніші
,
За твою турботу найсильнішу.
Ти – моя душа, моє серденько,
Ти моя любов, моя рідненька,
Ти прости за вчинки і слова
,
Що тебе образили бува
.
Галина Британ "Подяка мамі". 

День матері – це свято, яке більшість країн, у тому числі й Україна, відзначають навесні. День матері в Україні відзначається у другу неділю травня, а цього року свято припадає на 12 травня.
Це ніжне, миле і зворушливе свято вшановує найближчу для всіх людину, яка супроводжує нас від самого моменту народження – маму. Всі ми з дитинства і до останніх днів зберігаємо у своєму серці єдиний і неповторний образ мами, її очі, руки, посмішку. Мама зрозуміє, пробачить, порадить, пожаліє, але головне - буде любити свою дитину, незважаючи ні на що.
Ніхто любити так не вміє,
Ніхто так словом не зігріє,
Ніхто не зможе так чекати,
Як рідненька наша мати.
Вшанування жінки-матері в світі має багаторічну історію. Понад дві сотні років тому в Англії другу неділю Великого посту відзначали як Материнську на честь усіх матерів світу.
А в Америці більше ста років тому День матері був визнаний на офіційному рівні. Це сталося завдяки старанням мешканки Західної Вірджинії Ганні Джервіс. Саме вона у 1907 році запропонувала щорічно проводити свято всіх матерів на пам'ять про свою маму, яка передчасно пішла із життя. Її пропозицію підхопили не лише в США, але і в інших країнах світу.
У наш час День усіх мам святкують у багатьох країнах світу. Причому, дати свята не збігаються і припадають на різні дні. Але це не заважає дітям вшановувати матерів хоча б раз на рік, організовувати їм справжнє свято, дарувати посмішки і квіти, радувати успіхами, говорити слова любові і вдячності.
Де взяти слів, щоб вдячність передати
За все добро, за ласку, за любов,
За світ оцей, що нам подарували,

І за тепло, що даруєте знов.
Витоки святкування Дня матері, можливо, слід шукати у святах весни, які жителі античної Греції присвячували Реї, матері великого бога Зевса. У цей день не можна було працювати, потрібно було обов'язково відвідати батьків.        
   Шанування жінки-матері в Україні є давньою традицією, її з давніх часів оспівували як берегиню сім'ї, роду й народу. Пізніше це шанування посилилося поклонінням Божій Матері - заступниці та покровительці всіх українців, а в подальшому – любов'ю до матері-України. Але у 1939 році радянська влада заборонила святкування Дня матері. Вже в незалежній Україні законодавчо святкування Дня матері було встановлено в 1999 році, у зв'язку з чим давня традиція святкування Дня матері набула нового звучання.
Мама! Найдорожче слово в світі
Де б не був ти, що б ти не робив.
Назавжди вона твій шлях освітить
Ніжним серцем відданим тобі!
Координатор Молодіжного центру «Молодь змінює світ», бібліотекар бібліотеки-філії №6 для юнацтва Галина Почіковська провела літературну зустріч «Мамо, ти у мене єдина у світі», присвячену Дню матері.
Гостею свята була бориславська поетеса, сценарист  дитячого каналу "З любов'ю до дітей", волонтер, переможниця Всеукраїнського літературного фестивалю "Відродження поезії-2018" в номінації "Скрижалі душі" Галина Британ.
Захід розпочала координатор Молодіжного центру «Молодь змінює світ» Галина Почіковська, яка привітала присутніх з святом матері та розповіла про історію цього свята. Учасники Молодіжного центру «Молодь змінює світ» з найкращих слів поваги, любові та подяки  сплели віночок привітань для матусь. Адже наше життя починається з матері – найріднішої, найближчої людини. Кожне її слово, мудрі поради і добрі діла – це книга життя, з якої ми вирушаємо в дорогу.
 Учні 9-Б класу ЗЗСО №4 Вікторія Доротич, Богдан Пишкович, Вероніка Медвідь, Христина Кирда, Денис Щербак, Софія Булик, Анастасія Кулиняк, Роман Плехов, Юрій Хорунжак, Аліна Шемеляк, Діана Бодак та учні 9-А класу ЗОШ № 5 Каріна Куцмида та Ірина Майдра продекламували поезію Галини Британ: «Сон», «Подзвони, синочку, до мами…», «Іванкова молитва», «Мамине серце», «Матусю, знаєш, як тебе люблю», «Дарунок для матусі», «Моя молитва», «Щастя», «Лист сина України», «Під Матінки Святим Покровом» та «З днем народження, мила!..», «Лист синові», «Щезне чорна лапа» в якій  було передано любов, турботливість, лагідність наших мам до своїх дітей. А також присутні мали можливість послухати авторські вірші у виконанні поетеси та переглянути відеопоезії Галини Британ: «Не їдь матусю», «То мама за тебе молилася...» та «Серденько Надійки».
На завершення свята координатор Галина Почіковська прочитала поезію «Подяка мамі» та подякувала присутнім за чудовий захід.
Безумовно, День матері – це одне з самих зворушливих свят, тому що кожен з нас з дитинства і до своїх останніх днів несе в своїй душі єдиний і неповторний образ – образ своєї мами, яка все зрозуміє, простить, завжди пожаліє і буде самовіддано любити. Адже саме мати є зіркою, яка освітить шлях у темряві великого світу. Не забувайте про найріднішу людину, бо саме завдяки їй ми стали тими, ким ми є.
 В цей день ми від усієї душі вітаємо дорогих мам з їх святом. Хай світлом і добром відгукуються в душах дітей ваші нескінченні турботи, терпіння, любов і відданість.
Всього, що найкращого в світі буває,
Для Вас, наші любі, ми щиро бажаєм.
Невтомні руки ми Ваші цілуєм
І щирі вітання усім Вам даруєм:
Здоров'я зичим не на рік,
На все життя бажаєм щиро,
Щоб радісним і довгим був Ваш вік
3 добром, любов'ю, радістю і миром!
Галина Почіковська, координатор Молодіжного центру «Молодь змінює світ», бібліотекар бібліотеки-філії №6 для юнацтва Бориславської МЦБС.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.