13 березня 2017

Літературна година
"Поетична палітра поета 

і байкаря Леоніда Глібова"


Здається, байка просто бреше,
а справді ясну - правду чеше,
нікого в світі не мине.
Читайте, згадуйте мене 
Л. Глібов.
    
5 березня в бібліотеці-філії №2 Бориславської МЦБС проводилася літературна година "Поетична палітра поета і байкаря Леоніда Глібова", присвячена 190-річчю від дня народження.
    Із вступним словом виступила бібліотекар Ханас Ірина. В своєму виступі зазначила, що від безтурботних дитячих днів і до похилого віку не одне покоління супроводжують мудрі й проникливі,  лагідні й ущипливі, сумовиті слова байок і пісень видатного поета. 
    Ведучі заходу Андріанна Чапля і Марія Ханас розповіли про життєві дороги байкаря. У виконані Вікторії Дякович, Тетяни Дякович, Володимира Чаплі, Олександри Костів, Анастасії Гвоздецької та Радислави Копитчак прозвучали такі байки: "Вовк і Кіт", "Лебідь, Щука і Рак", "Ластівка і Шуліка", "Лисиця й Виноград", "Орачі і Мухи", "Дві бочки", "Чиж та Голуб". 
       Під час заходу прозвучала пісня на слова Л. Глібова та музику М. Лисенка "Стоїть гора високая". Завідувачка бібліотеки Мирослава Чирик ознайомила присутніх з книжковою виставкою "Український езоп".
     Завдяки Глібову українська байка досягла найвищого розвитку. Вихований на кращих зразках української літератури, він виступив не тільки талановитим продовжувачем байкарських традицій своїх попередників, але був художником-новатором, який відкрив справді нову сторінку історії розвитку цього жанру. Не випадково Іван Франко назвав Л. Глібова "найкращим українським байкописом", а його байки вважав "головним титулом заслуги цього талановитого поета".

                                                                                          Ірина Ханас, бібліотекар бібліотеки-філії №2 Бориславської МЦБС.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.