25 березня 2024

Тренінг «У пошуку ФОРМУЛИ СТІЙКОСТІ» для ВПО.

 Тренінг «У пошуку ФОРМУЛИ СТІЙКОСТІ» для ВПО. 

   
   Тренінг «У пошуку ФОРМУЛИ СТІЙКОСТІ» для ВПО провів 21 березня 2024 року психолог Благодійного фонду «PREMIERE URGENCE INTERNATIONALE (CF PUI)» Андрій Кузнецов у Бібліотеці-філії №6 для юнацтва ЗК БПБ.

Резильєнтність (або: психологічна стійкість, пластичність, пружність, стресостійкість ) – це здатність особистості протистояти складним життєвим обставинам та знаходити ресурси для відновлення після травмуючої або стресової події.

З яких компонентів складається формула стійкості , та як її плекати?

Де брати ресурси та як піклуватися про себе, щоб бути психично здоровим?

Кому потрібно обов’язково йти до спеціалиста з  ментального здоров'я?

Про це говорили впродовж тренінгу із ВПО. Присутні разом із психологом вчилися протистояти складним життєвим обставинам та знаходити ресурси для відновлення після травмуючої або стресової події.

22 березня 2024

Круглий стіл «Слово, моя ти єдиная зброє» до Всесвітнього дня поезії.

 
                                        © Божена Дмитришин, провідний методист ЗК БПБ.

21 березня 2024

Психологічний тренінг «Ресурсування, внутрішня цілісність та комунікація за допомогою арт-терапії».

  Психологічний тренінг

«Ресурсування, внутрішня цілісність та комунікація за допомогою арт-терапії».



        18 березня 2024 року у Бібліотеці-філії №6 для юнацтва відбувся психологічний тренінг «Ресурсування, внутрішня цілісність та комунікація за допомогою арт-терапії», який провів Сергій Ткачук – психолог благодійного фонду «Рокада» із підтримки Ініціативної групи ВПО.

Пан Сергій запропонував присутнім пропрацювати чудову арт-терапевтичну техніку «Моє внутрішнє «Я», метою якої було відчути, що відбувається всередині людини, а також зрозуміти, що бачать оточуючі. Психолог наголосив: «Не завжди ми можемо оцінити людину за зовнішністю, і не знаємо, які переживання тривожать її».

Ще одна прекрасна арт-техніка — аплікація «Фантазія мовчки» — навчила учасників розуміти одне одного без слів і робити спільне творче завдання, що об'єднує.

Присутні мали змогу трохи розслабитись, згадати про власні ресурси, поспілкуватись в затишному простор


і, а також усі переконалися в тому, що арт-терапія допомагає відключитися від повсякденних турбот, вивільнити емоції, отримати величезне задоволення від творчості, що сприяє процесам усвідомлення й адекватної оцінки своїх почуттів, спогадів, переживань.

   На завершення тренінгу Сергій Ткачук люб'язно подарував дві книги на психологічну тематику для користувачів Бібліотеки-філії №6 для юнацтва.

Зустріч відбулася за підтримки Ініціативної групи ВПО у Бориславській громаді.

© Божена Дмитришин, провідний методист ЗК БПБ

© Оксана Кравцова, бібліотекар Бібліотеки-філії №6 для юнацтва ЗК БПБ.

15 березня 2024

15 березня у Бібліотеці-філії №6 для юнацтва відбувся надзвичайно цікавий захід - арт-терапія "Живий малюнок".

     15 березня у Бібліотеці-філії №6 для юнацтва відбувся надзвичайно цікавий захід - арт-терапія "Живий малюнок".


До нас завітали 2 психологи Мальтійської служби допомоги, які
провели майстер-клас з інтуїтивного малювання, за допомогою якого вдалося відключити критичне мислення, зануритися в творчий процес та, хоч на короткий час, відволіктися від проблем сьогодення.
Також, використовуючи метафоричні карти, психологи допомогли учасникам поділитися своїми відчуттями та переживаннями, пов'язаними з війною.
Захід організовано ГО "КРИМ SOS", виконавчий партнер UNHCR Агентство ООН у справах біженців, за участі Ініціативної групи "ВПО Борислав" та психологів Мальтійської служби допомоги у Львові.

Літературно-поетична світлиця «Заповіт ШЕВЧЕНКА: «БОРІТЕСЯ-ПОБОРЕТЕ!». До 210-ї річниці від дня народження Тараса ШЕВЧЕНКА.

 Союз Українок Борислава

 Відеозапис літературно-поетичної світлиці
«Заповіт ШЕВЧЕНКА: «БОРІТЕСЯ-ПОБОРЕТЕ!».


Емоційності заходу надали пісні на слова Шевченка у виконанні народного хору «Лемківська студенка» міського Палацу культури (керівник Богдан Шкільник). Поему «Єретик» Т. Шевченка, яка є актуальною в усі часи, а особливо зараз, майстерно продекламував Андрій Спас.

Організатором літературно-поетичної світлиці «Заповіт Шевченка: «БОРІТЕСЯ-ПОБОРЕТЕ!» була ГО «Союз українок» міста Борислава - голова Анна Глод.

 Режисер заходу – членкиня міської ГО «Союз українок» Ярослава Демко.

     Відеозапис заходу провела © Божена Дмитришин, провідний методист ЗК БПБ.

14 березня 2024

До 210-ї річниці від дня народження Тараса ШЕВЧЕНКА.

 Літературно-поетична світлиця
«Заповіт ШЕВЧЕНКА: «БОРІТЕСЯ-ПОБОРЕТЕ!».

 

 
«Тихо плаче Україна

Сльозами і кров’ю …

Кат будує своє «завтра»

на горі людському …

Гірко плаче Україна і

тяжко ридає …

Своїх синів, що померли,

сльозами вмиває …

Плаче ненька Україна …

Плаче кожна мати,

та, що сина відпустила,

волю здобувати.»

Т. Г. Шевченко


  Літературно-поетична світлиця «Заповіт Шевченка: «БОРІТЕСЯ-ПОБОРЕТЕ!» відбулася в Опорній публічній бібліотеці Борислава 12 березня з нагоди відзначення 210-ї річниці від дня народження великого українця Тараса Григоровича Шевченка.

Впродовж заходу членкині ГО «Союзу українок» міста Борислава донесли присутнім, що Тарас Шевченко не є поетом однієї епохи – він наш повсякчасний провідник. У всі часи чимало людей зверталося до творчості Кобзаря і знаходили в ній відповіді, а його поезія – дзеркало, що відображає події сучасної України.

Адже в історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам'яті і з великою любов'ю та повагою передає їх з покоління в покоління. Та є таке ім'я і у нашого народу — це Тарас Шевченко. Не було і немає в Україні поета, який був би йому подібний. Не було у неньки України сина, який так ніжно і віддано любив свій народ і так страждав за нього. Саме він зберіг і повернув народу його голос — українську мову. Для кожного з нас ім'я Шевченка є святим.

Ми щиро захоплюємося високим образом Кобзаря, його любові до України. Та чи можемо сповна уявити собі, що за цим стояло, скільки це вимагало душевних сил і боротьби, скільки коштувало мук та болю, скільки для цього треба було прозрінь думки й висоти духу?

Сьогодні ми розуміємо Тараса Шевченка настільки, наскільки розуміємо себе – свій час і Україну в ньому.

Але щоб краще збагнути його як нашого сучасника, нам потрібно повністю осягнути його як учасника подій суспільства XIX століття. Як Т. Шевченко приходить до нас уже через 200 років так і ми повинні йти в його час щоб зрозуміти, хто він для нас, українців.

Тож нехай в кожному нашому домі лунає і вивчається слово Кобзаря, Апостола правди і свободи, нескореного борця за волю України і будівничого нашої державності, незалежної України, яку ми маємо тепер, адже, як писав Шевченко:

«Нема на світі України,

Немає другого Дніпра…».

Тарас Шевченко для України і в Україні житиме вічно. Він сьогодні, як ніколи, органічно злився зі своїм великим, нескореним народом і твердо ступає повсюдно у вільній державі.

Шевченкове життя є символом тернистого шляху боротьби за свободу. Воно постало перед українцями живим прикладом того, як можна крок за кроком звільнятися з полону пригніченості, зневіри, комплексу меншовартості і національної депресії.

Минають роки, століття, а гострота і сила Шевченкового слова живе. Дух свободи, людської гідності – найвеличніших вселюдських понять – через віки випробувань, пережитих Кобзарем, приходять до українців і додають їм упевненості у власному самоствердженні.

І вам слава, сині гори,

Кригою окуті.

І вам, лицарі великі,

Богом не забуті.

Борітеся — поборете!

Вам бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!



Емоційності заходу надали пісні на слова Шевченка у виконанні народного хору «Лемківська студенка» міського Палацу культури (керівник Богдан Шкільник). Поему «Єретик» Т. Шевченка, яка є актуальною в усі часи, а особливо зараз, майстерно продекламував Андрій Спас.

Організатором літературно-поетичної світлиці «Заповіт Шевченка: «БОРІТЕСЯ-ПОБОРЕТЕ!» була ГО «Союз українок» міста Борислава - голова Анна Глод.

 Режисер заходу – членкиня міської ГО «Союз українок» Ярослава Демко. Відеозапис заходу провела Божена Дмитришин.

Божена Дмитришин, провідний методист закладу культури «Бориславська публічна бібліотека».