28 липня 2017

До 80-річчя від дня народження бориславського поета ЄвгенаТитикайла

«Поезія духу і боротьби»


Я прагну все душею зрозуміти,
Бо не чекає невблаганна мить,
Бо поміж віт, ламаючи орбіти,
Ще не одна негода відшумить.
І, захлиснувшись музикою грому,
Можливо серце болем защемить,
Та я у ноги не впаду нікому,
А переймуся блиском громовиць…
Євген Титикайло.
 
         Євген Титикайло … Бориславець, журналіст, публіцист, поет, художник. У нашому місті його знали і поважали усі.
80 – річчю від дня народження бориславського поета Євгена Титикайла в бібліотеці  філії №5 для дітей  Бориславської МЦБС на новому мультимедійному обладнанні була продемонстрована відеопрезентація «Поезія духу і боротьби».
Народився Євген Титикайло у Бориславі в родині робітника нафтових копалень. Із 1941 по 1952 р., рятуючись від голоду та матеріальних нестатків, проживав на Волині.
        Член Національної Спілки письменників України. Друкувався в багатьох газетах та журналах України, а також за рубежем (Польща, США).
Так, у 1969 році, коли залюблений у художнє слово юнак розправляв лише крила, у Філадельфії (США)  вийшла об’ємна антологія  під назвою “Літературна Бойківщина”, де було вміщено кілька творів молодого митця – єдиного представника з нашого бориславського регіону.
Автор поетичних збірок «Крайка», «Тривожні громи», «Пролог», «Три суті надії», «Бориславські сонети», «Дні і ночі Волині», «Одкровення», «Сто сонетів і один», «Крайка».» ,«Тривожні громи» невелика за обсягом, але цікава й змістовна. У 1991 році побачила світ ще одна книжка його поезій під назвою «Пролог».
У травні 2010 Євген Титикайло видав нову поетичну книгу «Часослов. Останні роки життя провів у Бориславі, де й помер у самотності 11 квітня 2012 року.
Ім’я поета із Борислава Євгена Титикайла сьогодні знають  не лише в Україні, а й далеко поза її межами і навіть за океаном.
Наталія  Пріцак,

бібліотекар – бібліотеки філії №5 для дітей Бориславської МЦБС.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.