28 лютого 2017

Вперше ми в бібліотеці!


   
 Любов до книги, до читання потрібно прививати дитині з раннього віку. І хоча вирішальну  роль в цьому процесі відіграє сім’я, вклад дитячої бібліотеки теж не варто применшувати. Адже якою буде перша зустріч в міській бібліотеці для дітей з книгою, чи вдасться зацікавити дитину, чи залишить перше знайомство з бібліотекою слід в дитячій душі залежить від нас, бібліотекарів. 

    Тому, під час першої екскурсії до бібліотеки, а цього разу до нас завітали учні 1-Б класу ЗОШ №3, діти весело та дружно відповідали на запитання казкової вікторини, закінчували прислів’я, відгадували загадки, грали в ігри "Ми також", "Так чи ні", вибирали собі книжечки додому, знайомилися з виставками бібліотеки, дивились діафільми з улюбленими казками. 
   Сподіваємося, що наші зустрічі будуть систематичними, а ці дітки стануть кращими друзями нашої бібліотеки, адже вони тільки-но відкривають для себе чарівний, безмежний світ книги. 
Ірина Карпінець, бібліотекар міської бібліотеки для дітей Бориславської МЦБС.

27 лютого 2017

Працює мобільний консультативний пункт правової допомоги



  22 лютого 2017 року в приміщенні бібліотеки-філії № 2 Бориславської МЦБС, що знаходиться за адресою: м. Борислав, вул. Трускавецька, 45 було забезпечено роботу мобільного консультативного пункту Бориславського бюро правової допомоги Стрийського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
   Під час роботи мобільного пункту наші читачі змогли отримати фахові консультації, роз’яснення з різних правових питань, а також дізналися, як можна захистити свої права, скориставшись безоплатними послугами адвоката.
   Прийом проводила фахівець Бориславського бюро правової допомоги Анна Маслей.
    Нагадаємо: прийом громадян відбувався в рамках підписаного договору про співпрацю між Бориславською МЦБС та Стрийським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Такі прийоми відбуваються щомісяця в приміщеннях бібліотек міста.

26 лютого 2017

"ГІРКІ ЗЕМЛІ" Галини ПАГУТЯК

24 лютого в центральній міській бібліотеці Бориславської МЦБС відбулася презентація 

книги Галини Пагутяк «Гіркі землі».


 

   
  "Гіркі землі" – це історія про занепад колись славного Борислава - "Галицької Каліфорнії" - єдиного міста в світі, яке розміщене на промисловому нафтогазовому та озокеритному родовищі з численними джерелами мінеральних і лікувальних вод… Знаходиться воно на півдні центральної частини Дрогобицького району Львівщини, на річці Тисмениця... Це Борислав.
      Письменниця розповіла про роботу над книгою «Гіркі землі», в якій показана доля Борислава. Як будучи в кінці ХІХ на початку ХХ сторіччя «Галицькою Каліфорнією», зараз став містом з напівзруйнованою промисловістю, і ця біль душі авторки відображена в книзі.

     Галина Пагутяк висловила вдячність за допомогу, завдяки якій змогла краще зрозуміти Борислав, пану Зенону Яремку та пану Олегові Микуличу.
Наталія Бараняк, директор Бориславської МЦБС, привітала пані Галину, подякувала їй за творчість, за те, що порушує у своїх книгах болючі теми і подарувала їй на згадку нову книгу відомого дослідника минувшини нашого краю, начальника відділу гуманітарної політики міської ради Романа Тарнавського «Голгофа бориславського священицтва та монашества»
Божена Дмитришин, провідний методист Бориславської МЦБС.

24 лютого 2017

Година інформації "Звучить рідна мова"


Ти постаєш в ясній обнові,
як пісня, линеш, рідне слово.
Ти наше диво калинове,
кохана материнська мово!
(Дмитро Білоус)
У народу немає більшого скарбу, ніж його мова. Бо саме мова – це характер народу, його память, історія і духовна могутність.
Саме на цю тематику у бібліотеці-філії №2 Бориславської МЦБС проводилась година інформації "Звучить рідна мова", під час якої проводилась міні-лекця "Батьківстка мова моя".
Також для користувачів було підготовлено перегляд тематичної полиці "Мова наша соловїна". А на завершення години інформації присутні мали можливість ознайомитись з книгою М. Голубия "На захист рідної мови й культури мовлення", в якій автор проаналізував стан рідної мови, причини зросійщення, збіднення й вульгаризації українського мовлення та подав перелік найуживаніших ненормативних слів, запропонував способи очищення розмовної мови від суржику та вульгаризмів і захисту краси, милозвучності, націєтвірної й державотвірної сили українського слова.


«Рідна мова – це найособистіша і найглибша сфера обстоювання свого «Я», коли воно є, своєї особистості й національної гідності».
 (І. Дзюба)  

23 лютого 2017

"КРУТИ: п’ять кроків у вічність"

Людмила  ПУЛЯЄВА  в  бібліотеці-філії  №6  для  юнацтва  Бориславської  МЦБС  презентувала:

"КРУТИ: п’ять кроків у вічність"


Під Крутами сльози, зітхання тяжке...
І як же це сталось, здатний хто на таке? Стало каменем серце отут біля Крут
І заповідь божа затоптана в бруд.
А заповідь п'ята каже: «Не вбий!» То хто ж породив тебе кате людський?
Під Крутами вбивство, під Крутами гнів...
І все пам'ятаю через тисячі днів.
І пам'яті свічка горить не згаса
І 300 сердець – наша гордість, краса. Під Крутами квіти, «Реквієм» спів...
Пам'ятай, Україно, патріотів синів!

Добре кажуть: „Хто не знає свого минулого, не вартий свого майбутнього”. І це дійсно так, бо так само, як дерево тримається на землі своїми коріннями, так людина тримається на землі своїм минулим. Людина, яка не знає минулого – як перекотиполе, куди вітер подме, туди воно й котиться. Але ж людина не перекотиполе, і, як сказав у своєму романі Павло Загребельний: „На порожньому місці роду не заснуєш”. Саме тому ми повинні знати історію. А історія наша полита кров’ю і сльозами.


28 лютого у бібліотеці-філії №6 для учнів 8-Б кл. ЗОШ №4 (вчитель Тетяна Ревеняла) та 9-11 кл. ЗОШ №5 (вчитель Дарія Монастирська) продемонстрована мультимедійна презентація "КРУТИ: п’ять кроків у вічність", яку підготувала журналіст, член української асоціації письменників Західного регіону, член Національної спілки письменників України, заступник директора Львівської обласної бібліотеки для юнацтва Людмила Пуляєва-Чижович (http://www.ukraineart.org/poeziya/tvorchist-lyudmyly-pulyajevoji.html ).

 

Словами історичних документів, полум’яними рядками поезії, зворушливою музикою пісень  пані Людмила розповіла про подвиг Крутів, які віддли своє життя за свободу і незалежність нашої держави. Лише 300 українських юнаків – добровольців виступили на захист Української Народної Республіки і прийняли на засніженому чернігівському полі нерівний бій із майже п’ятитисячною армією більшовиків.
З того часу минуло майже сто років, а відважні українці знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських життів, але подвиг героїв Крут є актуальним у наш час. Саме сьогодні гостро постає проблема збереження територіальної цілісності України.
Трагічна загибель студентського куреня під Крутами стала символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Крути ввійшли в історію України як символ національної честі. Вони полягли, щоб ми сьогодні жили у вільній і незалежній Українській державі.

Після завершення презентації на добру згадку пані Людмила Пуляєва-Чижович подарувала бібліотеці-філії №6 для юнацтва власну збірку поезій «На дні мого ковша».

Інформаційні спонсори заходу: 
Офіційний сайт Бориславської міської ради (http://www.boryslavmvk.gov.ua/ ) /міський голова Ігор Яворський/; Радіо «Слово» (http://www.radio-slovo.in.ua/ ) /директор Тетяна Шеремета/; народний часопис «Нафтовик Борислава» (http://naftovyk.in.ua/ ) /головний редактор Петро Магур/;Бориславський міський центр зайнятості (https://www.ua-region.com.ua/22401389 ) /директор Анатолій Стецун/.

Божена Дмитришин, провідний методист Бориславської МЦБС.

22 лютого 2017

«Мови нашої слова наче музика жива»

Мовне лото 


Любіть Україну у сні й наяву
Вишневу свою Україну,
Красу її вічно живу і нову,
І мову її солов'їну.
В.Сосюра

 21 лютого – Міжнародний день рідної мови.  Це свято української мови – одне із найцінніших надбань, які створили й залишили нам наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато з того, чим може пишатися наш народ. 

У бібліотеці-філії №5 для дітей було проведено мовне лото «Мови нашої слова наче музика жива».
    Мовне лото  має на меті розширити кругозір учнів про красу, неповторність, роль української, літературної  мови; розвивати мислення, пам'ять, творчі здібності учнів, соціальну компетентність (уміння працювати в команді); виховувати почуття взаємодопомоги  й   толерантного ставлення  до суперників. 

А ось імена переможців мовного лото:
Роботецька Ангелина, Яців Сніжана,  Яців Діана,  Файбиш  Віталій,  Когут Максим, Даців Юра, Кондратишин Марта,  Кропивницька Василина, Сенко Анастасія,  Биків Тетяна, Вербицька Діана, Герасимяк Каміла.
Найбільший  інтерес  викликали  завдання «Складіть речення яке починається з однакової літери» та «Слова які  починаються і закінчуються складом «на».
     З захопленням    діти розгадували гру  «Поети»  та «Розминка».
     Найважче   давалось  учням  вміння  у  вирішенні завдання «Продовж ланцюжок».
Адже за правилами гри необхідно було швидко дати відповіді на запитання.  Емоції, азарт, а також кмітливість та ерудиція – все це поєднала в собі гра.
Ганна Чіхрак, бібліотекар бібліотеки-філії №5 для дітей Бориславської МЦБС.

«Пам’ять героїв стукає в наші серця»

До  Дня Героїв Небесної Сотні і загиблих воїнів АТО


Давно я чула, що з просторів небесних
Нам світять зорями в нічній імлі
Безсмертні душі праведників чесних,
Отих людей, що вмерли на землі.

       Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій, багатій, мальовничій землі – на нашій славній Україні! Тут жили наші діди й прадіди, тут живуть наші батьки – тут корінь роду українського, що сягає сивої давнини.
       Моя Україна… Це історія мужнього народу, що віками боровся за свою волю та щастя.
 Не перевівся рід мужніх українців… І сьогодні ми маємо відважних борців за волю Вітчизни. Серед них - Герої Небесної Сотні. Кожен з цих людей, як і ми з вами, мали свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і свої невідкладні справи. Але поклик їхньої душі саме в цей час призвав їх до боротьби за свободу, права, демократію та гідність. Це воїни АТО, що як один, без жодних вагань піднялися на захист України і готові заплатити власним життям за її незалежність.
«Пам’ять героїв стукає в наші серця» - такий урок історії відбувся в бібліотеці-філії №6 для юнацтва. Він був проведений спільно з учнівським колективом 9-А класу ЗОШ №4 (класний керівник Марія Тимочко).



Розпочала захід Тетяна Вальо віршем «Гріховний світ» (учениця 9-А класу).
Ведучі заходу - Галина  Почіковська та Оксана Кравцова розповіли про сумні та тривожні події на Майдані Незалежності лютого 2014 року, агресію з боку РФ та про мужність воїнів АТО.
Чуйно декламували поезії про ці події учні загальноосвітньої школи №4: Тетяна Вальо, Вікторія Джуфер, Діана Кілічак, Ольга Симак, Андрій Бейба, Ігор Мартинов, Ольга Страшівська, Віталій Сеньків, Вероніка Гамкало, Ірина Ільків, Ірина Лисик, Ігор Вередин, Марія Ханас, Тетяна Дуб, Анастасія Гвоздецька.
З піснею «Нашим героям» виступили Ірина Дрич та Ольга Симак під керівництвом вчителя музики Наталії Гром.
Членкиня ГО «Цвіт нації» Божена Гамар виконала пісню «Ангели Майдану».
Інсценівку «Мамо, не плач. Я повернусь весною…» продемонстрували Тетяна Вальо та Ігор Вередин.
Флешмоб «Ми діти України» підготували Анастасія Гвоздецька, Тетяна Дуб та Ігор Вередин.
На заході був присутній активіст ГО «Спілка воїнів АТО м. Борислава»,  доброволець  батальйону «Львів» Юрій Стороженко.
Добре відомий бориславцям волонтер ГО «Борімося - поборемо» Олег Когут розповів про героїв-воїнів з Борислава, яких він знав особисто. Поділився інформацією про діяльність волонтерів.
Зворушливою до сліз була розповідь матері учасника АТО Галини Кваснікевич. Вона розказала про трирічне перебування сина Івана на Сході, де точиться справжня війна. Саме її молитви допомогли йому повернутися живим додому. Пані Галина прочитала власну поезію «Ти йдеш в бій, мій найдорожчий сину», «Біль душі і серця», «Три роки війни», «Дякую, Боже, за дар».
Галина Климук виступила з авторськими поезіями, присвяченими подіям Майдану,  «Пам’яті Небесної Сотні» та «Різдво 2015 року».
Бібліотекар Марія Лутчак  ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Жива історія сьогодення».
Отець Олег Смерека разом з присутніми помолився за всіх полеглих Героїв України.
На завершення завідувач бібліотеки Ольга Смерека подякувала всім, хто долучився до заходу і береже пам’ять про Небесну  Сотню та загиблих воїнів-бориславців.
Народу мир потрібен як вода,
Як хліб і сіль
І він його доб’ється.
Ганьба і смерть тому, хто напада,
І вічна слава тим, хто не здається!

Оксана Кравцова, бібліотекар бібліотеки-філії №6 для юнацтва Бориславської МЦБС.