11 листопада 2016

Літературний конкурс читців «Відлуння ліри»

До Дня української писемності та мови



Як парость виноградної лози,
Плекайте мову. Пильно і нестанно
Політь бур’ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде…
День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Установлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» на підтримку «ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства».
За православним календарем 9 листопада — це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, ученого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду». Традиційно в День української писемності та мови покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою, проводять літературні конкурси тощо.
А в нашому місті 9 листопада 2016 року у центральній міській бібліотеці відбувся літературний конкурс «Відлуння ліри» серед учнів 9-11 класів загальноосвітніх шкіл міста Борислава та смт. Східниці, присвячений Дню української писемності та мови.

Конкурс проходив у двох номінаціях: "Поезія" та "Проза". Кожен учасник був нагороджений дипломом, а лауреати I, II, III премії та премії гран-прі отримали призи від меценатів цього заходу.
Гран-прі отримала учениця 10 класу ЗОШ №3 Адріана Метельська. Перше місце у номінації «Поезія» отримала учениця 11 класу ЗОШ №7 Марія Гадубяк, друге місце у тій же номінації отримала учениця 11 класу ЗОШ №3 Богдана Ровенчак, третє місце – учениця 9 класу ЗОШ №1 Марія Кандур. У номінації «Проза» перше місце здобула учениця 11 класу ЗОШ №8 Христина Кулинич, друге місце – учениця 10 класу східницької ЗОШ №2 Христина Клімаш, третє місце – учениця 9 класу ЗОШ №6 Ярина Кошкарова.




Крім цього декламатори авторської поезії та прози отримали пам’ятні призи. За майстерно відображений вірш Ірини Сеник «Дорога моя ма…», який прозвучав у виконанні учениці 11 класу ЗОШ №8 Асі Лепак, Ігор Пиріг подарував власну збірку.
 Літературний конкурс «Відлуння ліри» був повчальним і цікавим. Та головне – учасники усвідомили, що їх завдання – берегти нашу рідну мову, цей неоціненний дар, примножувати його, не засмічувати чужими грубими словами, не забувати, щиро любити і шанувати.

Зі словами вдячності до всіх присутніх звернулася голова журі, директор Бориславської МЦБС п. Наталія Бараняк, яка наголосила, що треба цінувати, пишатися та оберігати нашу національну святиню – рідну мову. Бо для нас українська мова означає дуже багато, адже наші предки розмовляли нею ще з давніх часів. Вона передається з покоління в покоління. Наш міцний, як скеля, народ має славетну мову солов’їну, яка наймилозвучніша, наймиліша, найцінніша у всьому світі. Тому українська мова має бути в пошані кожного з нас, тому що ми – українці, достойні громадяни своєї держави.

Також до всіх учасників з вдячністю звернулись члени журі – методист методичного кабінету відділу освіти Бориславської міської ради Орися Піхота та вчитель-філолог з міста Рубіжного Луганської області Володимир Єфімцев за участь в конкурсі, бо кожен, хто декламував УКРАЇНСЬКЕ слово – ПЕРЕМОЖЕЦЬ!!! Ми будемо жити і процвітати, доки з нами наша мова калинова. Вона допомагає нам спілкуватися між собою, занурює нас у неймовірну красу кожного нашого слова. Прекрасна, неповторна, мелодійна українська мова, А для нас, українців, вона єдина й безцінна, адже мова народна – це золотий запас душі народу, з якого ми виростаємо, яким живемо, завдяки якому маємо право милуватися й пишатися рідним краєм.
«Єдиний скарб у тебе – рідна мова.
Заклятий для сусіднього хижацтва.
Вона твого життя міцна основа,
Певніша над усі скарби й багатства!»
Окрему подяку було висловлено вчителям, педагогам, родинам, любительці літературного слова та бібліотечній подрузі п. Людмилі Булик, які допомагали у підготовці та проведенні літературного конкурсу.
В організації заходу взяли участь: відділ гуманітарної політики міської ради, відділ освіти міської ради, Бориславська міська централізована бібліотечна система. Захід провела бібліотекар центральної міської бібліотеки Алла Божко.
Божена Дмитришин,
провідний методист Бориславської МЦБС.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.