22 травня 2024

Літературно-мистецький захід «Йдемо до тебе ми, Тарасе!» з нагоди 163-ї річниці перепоховання Т. Г. Шевченка в Україні.

 #Шевченко #БібліотекиБорислава #Борислав #Бібліотека

Літературно-мистецький захід «Йдемо до тебе ми, Тарасе!»
з нагоди 163-ї річниці перепоховання Т. Г. Шевченка в Україні.

Твої думки, діла і заповіти –
Як вічне світло, як весняні квіти
Цвітуть, живуть
І будуть вічно жити…


     22 травня біля пам’ятника Тарасові Шевченку у Бориславі зібралася бориславська громада, щоб вшанувати пам’ять Великого Кобзаря.
Споконвіку українська земля була благословенною, бо її ряст топтали люди, перед генієм котрих схиляється світ. І найперший серед них – Тарас Шевченко, велетень духу і співець народної свободи, ім’я якого оповите невмирущою любов’ю і славою. Справедливо, що Величного Кобзаря – народного мислителя, вважають народним пророком. Бо не одне покоління українців формувало свій світогляд на його творах. З такими словами до присутніх звернулася модератор заходу Оксана Кравцова, бібліотекар Бібліотеки-філії №6 ЗК БПБ.
Слово Шевченка сьогодні, – в час російсько-української війни, як ніколи, актуальне, бо написане проти російської імперії, з якою бореться і проливає кров український народ, захищаючи свою суверенну та незалежну державу.
Панахиду з нагоди 163-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка в Україні відслужили настоятелі храмів міста Борислава о. Олег Смерека та о. Петро Підлубний.
Квіти шани від громади міста до пам’ятника Тарасові Шевченку поклали депутатка Бориславської міської ради Віра Курпіта та головний спеціаліст відділу гуманітарної політики Тетяна Кекіс.

Тарас Шевченко для всіх нас залишається на позиціях лідера, чиї ідеї, літературні та художні твори стають смислоутворюючими і набувають актуальності для нового покоління українців. Тому, що ми знову звертаємося до Шевченка та інтерпретуємо його. Попри те, що у творчості митця складно знайти мілітарні симпатії, наразі він – воїн і символ, який разом зі всіма нами обороняє українську землю в час російсько-української війни. Бо пророче слово Шевченка закликає, а Україна перемагає!».
Доля переслідувала Тараса Шевченка в житті скільки могла, та вона не зуміла перетворити золота його душі в іржу, ані його любові до людей в ненависть і погорду... Доля не шкодувала йому страждань, але й не пожаліла втіх, що били із здорового джерела життя. Найкращий і найцінніший скарб доля дала Шевченкові лише по смерті — невмирущу славу і всерозквітаючу радість, яку в мільйоні людських сердець все наново збуджуватимуть його твори. Отакий був і є для нас, українців, Тарас Шевченко.
Вірш «Дивись, Тарасе, знов війна» прочитала учениця 5А класу Бориславського ЗЗСО №4 ім. Стефана Ковадліва Софія Кондратишин.
Прохання та мрії Шевченка висловлені у його «Заповіті». А нам варто навчитись любити рідну землю так,  як любив її Шевченко, навчитись мріяти, як мріяв він і йти до заповітної цілі та перемоги над ворогом, щоб зберегти рідну Україну!
Літературно-мистецький захід «Йдемо до тебе ми, Тарасе!» з нагоди 163-ї річниці перепоховання Тараса Шевченка в Україні завершився спільним виконанням «Заповіту». Слава Україні! Слава Нації! Слава ЗСУ!


*** *** ***
Над підготовкою та проведенням заходу працювали:
   Управління культури, молоді, фізичної культури та спорту Бориславської міської ради;
   Заклад культури «Бориславська публічна бібліотека»;
   Міський Палац культури;
   Бориславський ЗЗСО №4 ім. Стефана Коваліва.
   Сценарій літературно-мистецького заходу «Йдемо до тебе ми, Тарасе!» підготувала Божена Дмитришин, в. о. директора закладу культури «Бориславська публічна бібліотека»;
   Модерувала захід Оксана Кравцова, бібліотекар Бібліотеки-філії №6 закладу культури «Бориславська публічна бібліотека»;
   Над озвученням заходу працював Ерік Литвин, звукооператор міського Палацу культури.
Божена ДМИТРИШИН, в. о. директора ЗК БПБ.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.