10 листопада 2018

«Майстри писемного пера». До Дня української писемності та мови.

«Майстри   писемного   пера».



Українська мова —
Це серця мого подих,
Ти — небесна ласка, ясна височінь.
Ти для мене, мово,
Як ковток повітря.
Ти — моє майбутнє й синя далечінь.
   Щороку, 9 листопада, Україна відзначає чудове свято – День української писемності та мови. Українська мова – це скарбниця духовної і культурної спадщини українського народу, який має  давню  історію,  адже він  витворив оригінальну й неповторну культуру, відому всьому світові.  А найголовнішою  його  ознакою,  що  дає  йому право називатися нацією, є мова – його найбільша духовна цінність, його суть та основа його буття.
   Це  найдорожчий  скарб,  переданий  українцям  сотнями й сотнями  попередніх  поколінь,  виплеканий  у  давньому переказі, у народній пісні, у влучній приказці.
   Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. А особливо сьогодні, в такі неспокійні часи для нашої держави.
   З цієї нагоди в Молодіжному центрі «Молодь змінює світ», який діє при бібліотеці – філії №6 для юнацтва Бориславської МЦБС, відбувся літературний каламбур «Майстри писемного пера».
Свято розпочала бібліотекар Галина Почіковська з розповіді про історію виникнення української писемності та пригадала основні етапи непростої історії розвитку української мови, навела яскраві приклади багатства, витонченості та мелодійності рідної мови.
   Під час заходу гості – майстри пера: Галина Британ, Галина Кваснікевич, Любов Балакіна, Роман Миронов та Галина Жолинська втішили присутніх своїми віршами, які, як завжди, були наповнені глибоким змістом та неабиякою проникливістю.
   Галина Британ, представила свою щойно видану нову збірку "БЕЗ ОБГОРТКИ", тому що кожен рядочок у ній – це слова з глибини душі і, мандруючи її сторінками ви відкриєте СЕБЕ для СЕБЕ по-новому, відчуєте те, що насправді є цінністю для Вас…
   Під час заходу демонструвалися відеопоезії Галини Британ, які увійшли до нової книги та аудіопоезія Романа Миронова.
   Присутні переглянули книжкову виставку "Без мови немає народу" та розгадували вікторину "Найкращий знавець рідної мови".
   Приємним подарунком для працівників та читачів бібліотеки  стала нова книга Галини Британ «Без обгортки» з автографом авторки.
  На завершення літературного каламбуру координатор Молодіжного центру «Молодь змінює світ» Галина Почіковська подякувала всім майстрам пера за їхню письменницьку працю та побажала нових творчих злетів.
   Людина може володіти багатьма мовами, але найкраще, найдосконаліше повинна знати рідну мову. Адже рідна мова — це той чарівний інструмент, на звуки якого відгукуються найтонші та найніжніші струни людської душі.

Галина Почіковська, координатор Молодіжного центру «Молодь змінює світ»,   бібліотекар бібліотеки-філії  №6 для юнацтва
Бориславської  МЦБС.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.