10 жовтня 2018

До 76-ї річниці створення Української Повстанської Армії та Дня захисника України.

 «Під твій покров, Матінко Божа, прибігаємо».



 І кожен українець мусить знати
Героїв, що тримають небеса,
Що творять ту історію сучасну,
Що борються за правду до кінця.
/Галина  Британ/.

      14 жовтня українці святкують одразу чотири свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято – 76-ту річницю створення Української Повстанської Армії та четверте  – День захисника України.
     Усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно. 14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».
    З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрови Богородиці з її іконою. І до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.
  Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.
      У 20 столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська Повстанська Армія. Саме тому днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови.
     Українська Повстанська Армія героїчно і жертовно боролася за самостійну і Соборну державу. Найкращі сини та доньки української нації встали до лав борців проти чужоземного поневолення. Війна з московськими окупантами велась українськими повстанцями понад 10 років після завершення Другої Світової війни.
     Згідно з указом Президента України з 2014 року 14 жовтня встановлено Днем захисника України. І тепер цей день став не просто державним святом, а направду всенародним святом, бо захисниками незалежності та суверенітету України в наш час є військові і добровольці,  госпітальєри і волонтери, дорослі і діти – всі ті, хто в різний спосіб наближають перемогу над російськими загарбниками.
     Сьогодні ми з гордістю вшановуємо подвиг нескорених українців і висловлюємо слова щирої вдячності людям, які захищали Соборність і Незалежність в ХХ столітті і продовжують її відстоювати в ХХI столітті.
   23 березня 2014 року в нашому місті встановлена пам'ятна дошка Героям Небесної Сотні у Сквері Небесної Сотні.

    А напередодні свят, працівники бібліотеки – філії №6 для юнацтва спільно з групою ЕЗ–18.1 першого курсу у Бориславському професійному ліцеї провели урок історії «Під твій покров, Матінко Божа, прибігаємо». 
Захід розпочала викладач української мови та літератури ліцею Кузимко Наталя Василівна. Працівники бібліотеки – Комель Тетяна та Лутчак Марія розповіли про свято Покрови та захисників України. Чуйно декламували поезію учні ліцею: Володимир Чапля, Степан Терлецький, Василь Сабат, Мар'ян Навроцький, Назар Осипенко, Остап Лавринець, Назар Чабан.
    На завершення присутні переглянули книжкову виставку «ОУН – УПА – минуле і майбуття».
    Усіх Героів, які віддали своє життя за світле майбутнє України, мирних жителів, які полягли в неоголошеній Російсько-українській війні на Сході України, присутні вшанували хвилиною мовчання.
Тетяна Комель, бібліотекар – бібліотеки філії №6 для юнацтва Бориславської МЦБС.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.