16 липня 2018

Шоколадно – літературне асорті «Все буде в шоколаді»

Шоколадно – літературне асорті 

«Все буде в шоколаді»




Я погодився б охоче
на складний експеримент:
їсти шоколад до схочу
замість супу і котлет.
В шоколаді помічаю
переконливий ефект:
неймовірно розвиває
спритність, інтелект.
11 липня – відзначається Всесвітній день шоколаду. Шоколад! Він продається в будь-якому магазині, на будь-якому ринку, в будь-якому, навіть найменшому кіоску. Його їдять люди будь-якої вікової категорії, а діти ж просто жити без нього не можуть. Шоколад буває гіркий, молочний, білий, пористий, діабетичний. У нього додають каву, коньяк, ванілін, фрукти та ягоди, родзинки, горіхи, вафлі, печиво, цукати, навіть перець! На початку XIX століття шоколад продавався в аптеках, як засіб для сил і бадьорості, а причини підвищення настрою від поїдання шоколаду досі остаточно не пояснені. Звідки ж узявся цей чудовий продукт, і як його виготовляють?
Приблизно на початку нашої ери на півострові Юкатан оселилися індіанці Майя. Тут вони відкрили дике дерево какао. Протягом багатьох століть, індіанці змішували обсмажені какао-боби, воду і перець, отримуючи чудовий, трохи гіркуватий, пінистий напій, що має цілющі властивості. Він знімав втому, надавав сили, розганяв смуток. Майя розбили величезні плантації цієї рослини, боготворили його, порахувавши какао даром богів.
Першим європейцем, що спробували какао, став Христофор Колумб. Але той не оцінив чудовий напій, і зерна какао-бобів так і залишилися незатребуваними. Лише через 17 років, конкістадор Ернан Кортес, по праву оцінив напій. Після походу, який закінчився в 1528 році, Ернан Кортес привіз до Європи кілька мішків зерен какао-бобів, дав йому сучасну назву шоколад, і тільки тоді європейці оцінили напій.
В 1828 році голландець Конрад ван Гутен запатентував більш дешевий спосіб вичавлювання какао-масла і какао тертого. Це дозволило виробляти твердий шоколад, яким ми його знаємо. Перший плитковий шоколад був зроблений в 1847 році на англійській кондитерській фабриці JS Fry & Sons.
Шоколад виготовляють з какао-бобів. Вони знаходяться в м’якоті плоду какао-дерева по кілька десятків штук в одному плоді. Боби сушать, для поліпшення смаку і аромату очищають, сортують і обсмажують. Потім дроблять в крупу і перетворюють на рідку масу. Жир становить 52-56% какао-бобу, тому він називається «масло какао». В процесі обробки виходить какао терте. З нього на пресі видавлюють масло какао, після чого залишається «какао-макуха».
З какао тертого, какао-масла і цукрової пудри виготовляють шоколад, а з какао-макухи — какао-порошок. В шоколадну масу додають смакові інгридієнти (горіхи, ягоди, коньяк тощо) І відправляють на прес.
Зараз, коли про шоколад відомо майже все, вважається, що він покращує психічний стан і сприяє психологічному відновленню. А темний сорт допомагає виробляти ендорфін, який є гормоном щастя.
З цієї нагоди молодіжний центр «Молодь змінює світ», що діє при бібліотеці – філії №6 для юнацтва провів шоколадно – літературне асорті «Все буде в шоколаді». На свято завітали багато ласунів, які радо приймали участь у цікавих іграх «Хто я», «Відтвори завдання», «Зомбі».  Також проведено конкурс «Цукеркове дерево» та поле чудес «Поле шоколадних чудес». Під драйвову музику з учасниками свята проведено флешмоб «Шоколадний мікс» з хореографом Маріанною Флюнт. На завершення шоколадного свята всі охочі пригощалися смачними солодощами.
Тетяна Комель, бібліотекар бібліотеки-філії №6 для юнацтва
Бориславської МЦБС.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.