16 квітня 2021

Дорогі мої, сьогодні моя вдячність і щирі слова полетять до міста Львова.

 #ВістіізбібліотекБориславськоїгромади

 Дорогі мої, сьогодні моя вдячність і щирі слова полетять до міста Львова.

Наталія Бараняк та Олена Шматько
/Центральна міська бібліотека Бориславської МЦБС. 2020 р./ 
       Минає п'ятий рік, відколи я змінила службу в органі місцевого самоврядування на посаду директора Бориславської міської централізованої бібліотечної системи.

Розказувати про фінансування культури не хочу і не буду…бо нікого не здивую, але попри всі негаразди, хочу зазначити, що влада міська, в особі Ігоря Яворського, ніколи не залишає бібліотеки без своєї підтримки.

Скажу лиш одне, що всі ми живемо в дуже непрості часи і деколи язик не повертається просити кошти, бо розумієш стан речей...

Але, як кажуть у народі, під лежачий камінь – вода не тече, а ми БІБЛІОТЕКАРІ, люди оптимістично налаштовані, а ще ми дружні і солідарні, і ще ми звикли працювати – результати нашої діяльності ви можете бачити, завітавши в наші бібліотеки, або слідкувати за нами в соцмережах)))!

Скажу відверто, за ці майже п'ять років зроблено чимало, але зробити ще треба набагато більше.

 Бо зрозуміло одне – є комфортні умови, є новенька література і фаховий нестандартний підхід – є РЕЗУЛЬТАТ – бібліотеки, в які з охотою йдуть користувачі і самі працівники.

З самих перших днів своїх трудових буднів я відчуваю системну фахову підтримку від Олени Василівної Шматько, завідувачки науково-методичним відділом Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки. Трудно (від слова труд) порахувати число консультацій, семінарів, телефонних дзвінків після яких, ти знаєш як діяти.

І нещодавно, черговий сюрприз – пропозиція отримати від Львівських колег (Львівська МЦБС Любов Цяпало) бібліотечні стелажі і крісла (б/у), але добротні і якщо з ними творчо попрацювати, то вони послужать ще не один рік.

Сьогодні я хочу показати вам декілька фото з перетворень, але хочу наголосити, що процес реставрації ще триває... Ми вас ще здивуємо)))!


Хочу зазначити, що дуже приємно  працювати з людьми, які вболівають за свою справу. Поки такі люди живуть і працюють, то буде жити і наша нація українців.

Шановні пані Олена Шматько та пані Любов Цяпало)))!

Нехай Ваша доброта і щедрість повернуться до Вас сторицею.

 Бажаю Вам усіляких гараздів, здоров’я, процвітання і побільше тепла на Вашому життєвому шляху.

Сподіваюся на подальшу плідну співпрацю.

З любов'ю Наталія Бараняк.

Щедрий дарунок для бібліотек від Віктора Кравцова.

 #ВістіізбібліотекБориславськоїгромади

Щедрий  дарунок  для  бібліотек
від  Віктора  Кравцова.

У творчості нема кінця!

Зупинки є. І є провали.

Є несприятливі місця.

Думок пригнічені підвали…

Але кінця, повір, нема!

Бо творчість – нескінченне море!

Віктор Кравцов.

     15 квітня 2021 року до нас завітав поет, керівник ГО "Цвіт нації", чудовий бібліотечний друг і наш колега Віктор Кравцов.

 Віктор Олександрович підтримав ініціативу Романа Тарнавського і вирішив подарувати свою третю збірку "Ізоляція" для кожної бібліотеки Бориславської територіальної громади.

Довідково: Віктор Кравцов народився  1982 року у м. Бориславі. Навчався Віктор з 1 до 5 класу в ЗОШ № 1. Перший вірш написав у 12 років. Так і розпочався його  творчий шлях. Потім вчився в ЗОШ № 3. Після закінчення школи навчався  у Дрогобицькому державному педагогічному  університеті імені Івана Франка на філософському факультеті. Був капітаном команди КВК «Вірус».

В 19 років створив реп гурт «Західний трикутник» і був його лідером.

На сьогодні Віктор Олександрович працює провідним спеціалістом в Управлінні культури, молоді, фізичної культури та спорту Бориславської міської ради.

З 2014 року очолює громадську організацію «Цвіт нації», а також є членом музичного гурту «Метафізика» та лідером гурту «Royal – band», пише поезію.

У творчій спадщині поета – збірка «Тим, хто розуміє…», яка побачила світ у 2012 році та присвячена коханій дружині Оксані. У збірці поезій «Безмежність», яка побачила світ 2017 року, ви знайдете інтимну лірику і громадянську, і пейзажну, і філософську.

 Ми завжди щиро радіємо щедрим дарам, бо впевнені – вони стануть важливою частинкою фонду книгозбірень, допоможуть у відродженні культури та духовному зростанні і обов’язково знайдуть свого читача.

Бажаю Автору, від імені численних шанувальників творчості,  щоб натхнення ніколи не залишало, щоб життя дарувало яскраві ідеї та щасливі моменти, щоб душа завжди прагнула до високого і прекрасного, щоб поруч були добрі і люблячі люди, щоб ваш талант був визнаний!

І, по великому секрету, ми домовились з паном Віктором про презентацію книги... Отож чекаємо завершення локдауну...

Ми знаємо, що дарування – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Тож проявіть свою добру волю – подаруйте бібліотеці хорошу книгу)))!

Варто нагадати, що поки живе бібліотека – живе народ, адже вона – скарбниця всіх багатств духу людського.

Наталія Бараняк, директор Бориславської МЦБС.

14 квітня 2021

Щедрий дарунок для бібліотек від Романа Тарнавського.

 #ВістіізбібліотекБориславськоїгромади

     13 квітня 2021 року до нас завітав знаний історик-краєзнавець, наш екс-керівник Роман Тарнавський. Роман Володимирович подарував для кожної бібліотеки, в тому числі для бібліотек-філій сіл Попелі, Урожа, Ясениці Сільної, Винник та Мокрян, по три комплекти своїх книг – «Голгофа Бориславського священництва та монашества» (2016), «Тустановичі» (2019), «Спис парохіян в Губичах споряджений в році 1912 (спроба генеології Губицьких родин) (2020)». Вартість цього щедрого дару склала понад чотири тисячі грн.

Висловлюю щиру вдячність пану Роману, який завжди щедро обдаровував наші бібліотеки. Бажаю, від імені вдячних читачів, наснаги, міцного здоров’я, та здійснення найзаповітніших мрій і сподівань.


Довідково: Роман Тарнавський народився 23 лютого 1956 року в м. Дрогобичі, Львівської області. Закінчив історичний факультет університету ім. Івана Франка. Історик-краєзнавець. Автор понад 50-ти публікацій на історико-краєзнавчу тематику, зокрема, пов’язаною з історією міста Борислава.

Автор історико-краєзнавчого нарису «Мразниця» (2006), «Борислав у прізвищах, датах, подіях і фактах» (2008), «Спроба генеалогії Тустановицьких родин»(2012), «Баня Котівська» (2015), «Голгофа Бориславського священництва та монашества» (2016), «Тустановичі» (2019), Спис парохіян в Губичах споряджений в році 1912 (спроба генеології Губицьких родин) (2020).

У співавторстві має книги та буклети: «Храми Борислава» (2001), «Церква св. Анни – історія та сучасність» (2002), «Книга пам’яті бориславців та східничан» (2004), «Історія Бориславської станиці братства ОУН-УПА імені Нечая» (2007), «Ми боролися за Україну» (2007), історико-краєзнавчого фотоальбому «Борислав – наше місто» (2012), «Історико-культурні пам’ятки Борислава і Східниці» (2017).

Один з авторів нарису про Борислав у новій Енциклопедії сучасної України. Розділ «Борислав». Співавтор нового герба та хоругви Борислава.

Ми знаємо, що дарування – це рух душі, безкорисна щедрість та добра воля дарувальника. Тож проявіть свою добру волю – подаруйте бібліотеці хорошу книгу!

Наталія Бараняк, директор Бориславської МЦБС.

02 квітня 2021

До Міжнародного дня дитячої книги у бібліотеці-філії с. Мокряни оформлено книжкову виставку «Казковими стежинами».

 

   До Міжнародного дня дитячої книги у бібліотеці-філії с. Мокряни оформлено книжкову виставку «Казковими стежинами».

Та у зв'язку із карантином діти читають свої улюблені казки вдома. Та всім відомо, що саме дитяча книга повинна бути яскравою і дуже цікавою, щоб привернути увагу юного читача.

А перші казки, вірші діткам читають мама і тато, брат чи сестричка. Бо дитячі книги увібрали в себе дивовижний, невичерпний та чарівний світ, який дитина відкриває для себе.

Мар’яна Городиська, бібліотекар бібліотеки-філії с. Мокряни. Бориславська ТГ.

До Міжнародного дня дитячої книги в бібліотеці-філії с. Винники оформлено книжкову виставку «Казка манить, казка кличе».

 

   До Міжнародного дня дитячої книги  в бібліотеці-філії с. Винники оформлено книжкову виставку «Казка манить, казка кличе». Та у зв’язку із карантином, діти читають свої улюблені книги вдома.

Поринаючи в чарівний світ казки і дитинства кожен із нас з теплотою в серці згадує ті щасливі миті, коли батьки нам читали улюблені казки.

І мабуть кожен з вас, затаївши дихання, слухав цікаві історії, сповнені таємничості та чудес.

Світлана Стефаняк, бібліотекар бібліотеки-філії с. Винники. Бориславська ТГ.