21 лютого 2020

"Мова калинова"

"Мова   калинова".

Яке прекрасне рідне слово!
Воно — не світ, а всі світи. 
(Володимир Сосюра)



Сьогодні, 21 лютого, у Міжнародний день рідної мови, в центральній книгозбірні Борислава відбувся чудовий захід "Мова калинова", який проходив у форматі "круглого столу".

Цьогоріч ми говорили про мовну політику держави, про значення рідної мови для кожного з нас. Обговорення відбувалось жваво, динамічно, цікаво та творчо. А все тому, що поряд з серйозними та болючими темами, звучала її величність Поезія та Пісня. Бо саме Поет здатен оголеним нервом відчути і передати всю красу і велич Слова.
Наскрізною темою заходу стали слова-застереження Ліни Костенко - «нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову...» Адже мова - це щось глибинне і містичне. Ми всі пам'ятаємо, що набагато легше вивчити невідоме іноземне слово, ніж замінити роками неправильно уживане слово рідної мови на правильне, так само, як набагато простіше і легше посадити дерево на голому місці, аніж попередньо викорчовувати старе. Але цю важку працю треба робити...
Висловлюю щиру вдячність відділу освіти міської ради та керівникам освітніх установ, які делегувати своїх учасників для участі в заході.

Особливо хочу подякувати всім учасникам "круглого столу", у виконанні яких звучали вірші та пісні про мову та Україну: Анні Дум'як (ЗОШ № 4), Вікторії Кочеркевич (гімназія), Вікторії Данилюк (гімназія), Софії Фенувці (ЗОШ № 1), Тетяні Мохналь (ЗОШ № 9), Наталі Яцуляк та Марії Попадинець (ЗОШ № 1), Юліані Ніроді (ЗОШ № 3).
Відрадно, що на наше запрошення чисельно відгукнулись педагоги та депутат міської ради Ярослав Струс. Свою власну поезію подаруала присутнім і Любов Балакіна, завідувач бібліотеки-філії №1 /м-рн Губичі/.
Під час заходу бібліотека також отримала в дар книги від Надії Онисько та Віктора Кравцова.
Модераторами заходу виступили Віктор Кравцов та Наталя Бараняк.
Нам є чим пишатися, що шанувати, кого наслідувати. Віримо у майбутнє нашої мови, у світлу долю української нації, бо мова – це найвищий дар людини й народу. Любімо рідну мову, бережімо і плекаймо її!
...Як парость виноградної лози,
Плекайте мову.
Пильно й ненастанно
Політь бур'ян.
Чистіша від сльози
Вона хай буде...
/Максим Рильський/
Наталія Бараняк, директор Бориславської МЦБС.

20 лютого 2020

«Подвиг Небесної Сотні – приклад для нащадків».

«Подвиг  Небесної  Сотні – приклад  

для  нащадків».



Нехай ніхто не половинить,
Твоїх земель не розтина,
Бо ти єдина, Україно,
Бо ти на всіх у нас одна.
    Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, на вулицях Грушевського та Інститутській під час Революції Гідності у 2014 році. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна Сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами - охоронцями на небі.
Годину мужності «Подвиг  Небесної Сотні – приклад для нащадків» провели працівники бібліотеки-філії №6 для юнацтва спільно з вчителем української мови та літератури Ольгою Козич в ЗОШ №5  для  учнів 10 – 11 класів.
Ведучі заходу, Оксана Косолович і Ольга Козич розповіли про сумні та тривожні події Майдану в лютому 2014 року, агресію з боку Російської Федерації та про мужність воїнів на Сході України.
Чуйно декламували поезії про ці події учні 11 класу: Юрій Королик, Василь Шрібак, Надія Піхота, Софія Лесишак, Лілія Сидорак.   
Бібліотекар Ольга Смерека продекламувала поезію  Галини Британ  «Прости, солдате…». Марія Лутчак провела перегляд книжкової виставки «Жива історія сьогодення».
Вчитель історії Лілія Білинська закликала всіх присутніх берегти пам'ять про загиблих Героїв України.
Вчитель української мови і літератури Ольга Козич подякувала всім, хто долучився до заходу.
Всім Героям, які віддали своє життя за світле майбутнє України та мирним жителям, які полягли в неоголошеній війні на Сході України була присвячена хвилина мовчання.
В двобої світла і пітьми
Викрешується Україна.
Ми є, ми будемо людьми,
Ніхто нас не поставить на коліна…
Марія Лутчак, бібліотекар  бібліотеки - філії №6 для юнацтва Бориславської  МЦБС.

16 лютого 2020

«На побачення – в бібліотеку».

«На  побачення – в  бібліотеку».


Кохання – це щастя!
Це випадок Долі!
Кохання – життя!
Це сльози по скроні!
Це радість! Це смуток!
Вологі долоні!
Це стукіт сердець!
Смс в телефоні!
Кохання – це те, чого варте життя!
Кохання – це ти! Кохання – це я!

Кохання – найзагадковіше з усіх людських почуттів. Воно надихало поетів і художників, музикантів і скульпторів на створення безсмертних шедеврів. І, якби поставити собі за мету прочитати все, що написано про нього, людині не вистачило б цілого життя. Не випадково існує багато чарівних легенд, обрядів, ритуалів, заснованих на цьому прекрасному почутті. Найромантичнішим святом року є – День Святого Валентина.
  Цього холодного дня навіть повітря сповнене любов’ю. Амури поспішають поєднати пари, почуття яких перевірені часом та допомагають зустрітись половинкам, які загубились десь серед юрби. Адже саме кохання здатне розтопити кригу в серці й подарувати відчуття весни.
Люди всього світу 14 лютого відзначають День святого Валентина (День всіх закоханих). Вважається, що це свято відзначають уже понад 16 століть. Коріння Дня закоханих cягають сивої давнини, коли наші предки складали шану богиням любові та родинного затишку
«Не бути коханим — це всього лише невдача,
не кохати — ось нещастя» /Альбер Камю.
Тепер це свято люди називають по-різному: День закоханих,  День червоних сердець та цукерок. Хтось не приймає це свято, хтось скуповає червоні сердечка – валентинки. Стрічки соціальних мереж ясніють привітаннями, квітами та закликами дарувати книжки. Адже на цей день також припадає – Міжнародний день дарування книжок.
А ми – бібліотекарі, користуючись такою гарною нагодою та підлаштовуючись під бажання наших молодих читачів, організовуємо розважальні інтерактивні заходи, загалом, роблячи все, щоб імідж бібліотечних установ відійшов від застарілих стереотипів. 
Так, в рамках діяльності Молодіжного центру «Молодь змінює світ», 14 лютого відбулася літературна вечірка «На побачення – в бібліотеку», присвячена Дню Святого Валентина.  
Вечірка розпочалася із конкурсу «Побачення наосліп», після якого склалися пари.
Координатор Молодіжного центру Галина Почіковська, ознайомила присутніх з історією та традиціями цього свята і продемонструвала відеопрезентацію про святкування Дня святого Валентина в різних країнах світу.
Учасники  Молодіжного центру читали вірші і прозу про кохання, розповідали романтичні історії зі свого життя.
Яскравих та приємних вражень додали конкурси: «Сердечне ворожіння», «Найрозумніший», «Дотик», «Стріли Амура», «Пантоміма», «Питання на засипку», «Ти без мене – не ти, я без тебе – не я!»…
 Родзинкою свята стала романтична виставка-зізнання «Де любов, там життя». Такої великої кількості закоханих, як у бібліотеці немає ніде. Ми знаємо, що вони живуть на сторінках книжок, які ми із задоволенням читаємо, дізнаючись про їх неймовірні історії кохання.
По закінченню заходу було святкове чаювання з солодощами та фото на пам'ять у яскравій фотозоні бібліотеки. Свято було справді незабутнім, адже ніхто з присутніх не хотів розходитись по домівках.
Такі дозвілеві заходи приваблюють до бібліотеки нових читачів і позиціонують бібліотеки, як центри для молоді, які хочеться відвідувати не лише для отримання інформації, але й для розваг та гарного настрою.
Любов підносить серце над землею
І робить дивовижні чудеса.
Стає людина зовсім інша з нею,
Тоді в її душі живе краса.
Тоді в душі троянда розцвітає,
Співає у душі тоді весна!
Любов людська велику силу має,
Зцілити може й оживить вона.
Галина Почіковська, координатор Молодіжного центру «Молодь змінює світ», бібліотекар бібліотеки – філії № 6 для юнацтва Бориславської МЦБС.