30 квітня 2017

Творча зустріч з Мирославом Дочинцем

28 квітня у центральній міській бібліотеці Бориславської МЦБС відбулася творча зустріч з Мирославом ДОЧИНЦЕМ.

    Мирослав Дочинець є автором близько двадцяти книг – «Він і вона», «Краєвид із жінкою», «Хліб і шоколад», «Руки і душа», «Лис», «Дорога в небо – до людей», «Булава і серце», «Місячна роса», «Вічник», «Криничар», «Горянин», «Світован», філософсько-психологічних заповітів карпатського мудреця «Многії літа. Благії літа», що стали українським народним бестселером.
    Його проза перекладалася російською, угорською, словацькою, румунською, польською, французькою, італійською, англійською, японською мовами.
    Член Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. За плідну і самобутню творчу діяльність відзначений низкою літературних премій, в тому числі трьох міжнародних, а також відзнакою «Золотий письменник України» за найбільші наклади. В 2014 році за романи «Криничар» та «Горянин» удостоєний Національної премії ім. Т. Шевченка. Книги М. Дочинця масово ширяться серед читачів, викликають все більший інтерес за межами України. За романами «Лис» та «Вічник» готуються знімати кіно. «Вічник» також інсценізовано студентським театром у Лондоні. З ініціативи педагогів підготовлено й видано версії книжок для дітей – «Бранець Чорного Лісу», «В’язень замку Паланок», «Напутні дари – для дітвори».
   Як видавець втілює різні видавничі проекти, зокрема опікується серіями книжок «Домінія слова», «Трава Парнасу», «Книжкова полиця Вічника». Допомагає бібліотекам Закарпаття та України літературою.

29 квітня 2017

ПРЕЗЕНТАЦІЯ  КНИГИ  "ДІАДЕМА"  

БОГДАНА  ЗАВІДНЯКА  


    І знову прозвучала поезія Богдана Завідняка в центральній міській бібліотеці. Адже Богдан Завідняк - поет, філософ, перекладач і презентує свою п’яту книгу поезії «Діадема». «Повинність поета – писати для людей»,- такі слова Віри Вовк передала Зореслава Шкіряк –Нижник для пана Богдана.
    Присутні переконалися, що Богдан Завідняк талановито виконує письменницьке ремесло. 
Щиро вдячні за прекрасні хвилини щастя завдяки вашій поезії, дорогий Поете.

28 квітня 2017

Вечір гітарної музики

 «Струни душі»

Я за звуком злітаю ввись
На химерних гітарних крилах.
Ти на музику обернись
І злови, якщо маєш сили.
О. Ольшанська


27 квітня 2017 року в бібліотеці-філії № 6 для юнацтва відбулося особливе свято – вечір гітарної музики «Струни душі». Організаторами заходу були Управління культури Бориславської міської ради та бібліотека-філія № 6 для юнацтва, за підтримки Дитячої школи мистецтв і міського Палацу культури. Ведучий Віктор Кравцов розпочав вечір з коротких відомостей про походження інструмента гітара та запросив усіх присутніх зануритися у світ пісень та мелодій.
Своє мистецтво гри на гітарі глядачам дарували такі виконавці: гурт «Метафізика» (Віктор Кравцов та Вікторія Чорна), Давид Кузьмич, Христина Страшівська, Андрій Мельник, Роман Васечко, Андрій Делінкевич, Микола Магур (гітарист гурту "Метаморфозіс"). Гурт «Метафізика» виконав три авторські пісні - «Тумани», «Завжди удвох», «А я боюсь». Ці прекрасні ліричні композиції ніжно торкнулися сердець слухачів, не залишивши байдужим жодного слухача. Давид Кузьмич разом із Христиною Страшівською та Андрієм Мельником виконали кавер-версію мелодії з фільму «Пірати Карибського моря». Крім того, Давид Кузьмич заспівав три авторські пісні: «На небі сонце», «Бог сильний спасти» і «Chica te quiero». Гості не лише із задоволенням слухали композиції, а й підспівували Давидові. Христина Страшівська майстерно зіграла твір Йоганна-Себастьяна Баха «Токатта». Андрій Мельник чудово озвучив мелодію пісні Стінга «Shape of my heart». Зворушливо відтворив мелодію пісні «Рідна мати моя» Роман Васечко.







Далі для любителів гітарної музики виступали Андрій Делінкевич та Віктор Кравцов. У їх виконанні гості почули такі твори: лемківська народна пісня «Гамерицький край», пісня Святослава Вакарчука «Мить», весела та жартівлива авторська пісня «Осіння». Потім на імпровізованій сцені з'явився Микола Магур, який також потішив усіх двома авторськими композиціями «Зрозумій» і «Політ», а ще він виконав кавер-версію пісні Гері Мура «Out in The Fields». Надзвичайно приємно, що було так багато авторських пісень.
Останньою піснею, яка пролунала на вечорі гітарної музики, була «Надія є» відомого гурту «Mad Heads XL». Її заспівали всі музиканти, які виступали на цьому заході.
Насамкінець учасники отримали невеличкі символічні призи від організаторів.
Вечір подарував надзвичайну естетичну насолоду присутнім гостям. Сподіваємося, що заходи такого формату відбуватимуться частіше у нашому місті, адже вони не залишають байдужими ані молодь, ані старше покоління.

Оксана Кравцова, бібліотекар бібліотеки-філії №6 для юнацтва Бориславської МЦБС.

27 квітня 2017

Весна – усім утіха!


         
Весна! Весна — таке чарівне диво!
    Весь світ звучить, співає і цвіте!
          Повсюди квіти й чари. Так красиво!
                                                  А в синім небі сонце золоте.

 
         Весна… Вже сама згадка про неї будить у серці безмежну радість. Це свято оновлення і відродження природи. Його відчувають і по-своєму переживають дорослі й діти, тварини і рослини — усе, що суще на землі.
           Коли приходить весна, кожному з нас здається, що народжується на світ у друге, що весна ця особлива, краща, ніж були попередні.
       Літературне свято «Весна – усім утіха», яке відбулось в бібліотеці – філії №5 для дітей Бориславської МЦБС, розпочали ведучі Кропивницька Василина (ЗОШ №5, 7б кл.) та Кондратишин Марта  (ЗОШ №4,  7в кл.) .
       Одним із найцікавіших звичаїв наших предків є закликання весни. У своїх легендах і казках український народ створив світлий образ Весни-дівчини з вінком квітів на буйних косах.  Отже, на наше свято завітала Дівчина – Весна (Яців Діана, ЗОШ №5, 7Б кл.) із своїми місяцями : Березень – Весоловський  Маркіян (ЗОШ №4, 3Акл.), Квітень – Трохимчук Дмитро (ЗОШ №4, 4Г ), Травень – Фірман Назар (ЗОШ №5, 4кл.).
       Весну, закликали дівчата – Дерев’янко Аліна (ЗОШ №4, 5В кл.), Вербицька Діана (ЗОШ №5, 5А кл.), Ригаль Діана (ЗОШ №4, 6А кл.), Дубас Анна (ЗОШ №4, 6В кл.) піснями - веснянками. Вірші про весну декламували Хома Вікторія (ЗОШ №1), Барабаш Тетяна (ЗОШ №4, 4А кл.) та Гривнак Назар ( ЗОШ №4, 3А кл.).
        Свято прикрасили перші весняні квіти: Підсніжник - Яців Сніжана (ЗОШ №5, 6Б кл.), Крокус – Сенко Анастасія (ЗОШ №4,  4А кл.), Маргаритка  - Барабаш Тетяна (ЗОШ №4, 4А кл.), Нарциз – Пігур Наталя (ЗОШ №4, 4В кл.)
         Разом із пробудженням природи від зимового сну в Україні починається весняний цикл народних свят. На цей період припадає одне з найбільших свят після Різдва Христового – Великдень. Це світле й радісне свято Воскресіння Сина Божого – Ісуса Христа.
        Готувались до Великодня протягом усього посту. Жінки розписували писанки. Адже яйце це символ життя, весни і сонця, символ Воскресіння Христа.
       Різнокольорові крашанки Жовта – Мельничук Юліана, Червона – Щерба Андріана (ЗОШ №4, 3Б кл.), Зелена – Майдра Оля  (ЗОШ №5, 4 кл), Рожева – Ковалик Віра (ЗОШ №4, 4В кл.), Біла – Паленичак Ірина (ЗОШ №4, 5Б кл.) причарували своєю магією присутніх гостей. Свято завершилось гаївкою у виконанні юної бандуристки Ірини Паленичак. Гостями свята були учні ЗОШ №4 4-х кл. (вч. Кудрич Г. М. та Шумада С. В.)
     
Весна кожен день відкриває нам двері у широкий і різнокольоровий світ дива, тільки придивіться, тільки прислухайтесь і ви відкриєте для себе чарівний світ весняної казки. Любіть природу, будьте їй добрим другом і захисником.
Наталія Пріцак, бібліотекар бібліотеки – філії №5 для дітей Бориславської МЦБС.

25 квітня 2017

"Розмаїтий світ професій"

Світ професій різноманітний. Як його пізнати? Як не помилитись у виборі саме тієї, своєї стежини у житті? Вибір професії має бути виваженим та неспішним. Бо від цього залежить майбутнє життя кожної молодої особистості. Український філософ Г. Сковорода радив "... йти за покликом серця й обирати рідну душі професію, бо тільки вона може зробити потрібне неважким, а важке непотрібним".
Ознайомитись із деякою частиною професій мали змогу учні 7-А класу ЗОШ №8учасники конкурсу "Розмаїтий світ професій", який з ними проводили працівники бібліотеки-філії №3 Бориславської МЦБС. Змагались між собою дві команди учнів дівчата та хлопці. Конкурс складався із шести завдань та трьох завдань-розминок.
У першому завданні "Заверш прислів'я" учням необхідно було вставити пропущене слово у відомі українські прислів'я, пов'язані з різного роду професіями.
Завдання друге передбачало розгадування чайнворду "Професії". Показати шляхом пантоніми будь-яку професію, з усіма процесами роботи, пов'язаних з нею, слід було у завданні-розминці "Відгадай професію". Обраний командою учасник показував професію, а команда-суперник мала її назвати. За переліком знарядь праці назвати професію треба було у завданні "Інструмент - професія", а поєднати професію і місце праці – у завданні "Місце праці".
Найцікавішим та найвеселішим для дітей виявилось завдання-розминка "Кожному майстру – свій інструмент". У ньому учасники із зав'язаними очима на дотик, на запах, на смак повинні були визначити, до якої професії відносяться надані їм предмети чи продукти праці: йод, бинт та шприц, нитки та ножиці, віник, ванільний цукор, фен, лак для нігтів, парфуми, тістечко, шоколад, сік та ін.
На задані обидві команди повинні були згадати якнайбільше назв професій, що на них починаються у завданні п'ятому – "Від букви до професії".
Вимагало логіки шосте завдання конкурсу – "Зайве слово". Із поданого рядка слів слід було викреслити зайве."Тренуй увагу" така назва останнього завдання-розминки. Протягом однієї хвилини  учні розглядали предмети на столі. Потім записували на листочках предмети, які запам'ятали. Вигравала та з команд, яка згадала більшу кількість предметів.
Підсумок конкурсу: перемога команди хлопців із відривом у півбала та море позитивних емоцій від участі у ньому у обох команд. 

Наталія Сеньків, зав. бібліотеки-філії №3 Бориславської МЦБС.