30 вересня 2016

До Року Івана Франка

 «Мій поклик - праця, щастя і свобода»



«О краю мій! Підгір’я ти прекрасне,
Як я люблю,
 як я люблю тебе!
Мов зірка та, що світить і не гасне,
Так та любов в душі моїй живе.
»
Іван Франко.

   До Року Івана Франка і 160 – річчя від дня народження в бібліотеці – філії № 6 для юнацтва працівники бібліотеки спільно з учнівським колективом ЗОШ №5 підготували  літературну годину «Мій поклик - праця, щастя і свобода».
   Розпочали захід працівники бібліотеки Ольга Смерека та Галина Почіковська. Ведучі заходу учні 8А класу Вікторія Артеменко та Олександра Томашевич розповіли про життєвий і творчий шлях великого Каменяра.

Поезії Івана Франка «Каменярі», «Тричі мені являлася любов», «Тріолет», «Хоч ти не будеш квіткою цвісти…», «Я забув, що то осінь холодна», «Моїй не моїй»,  «Тричі мені являлася любов», пролог до поеми «Мойсей» прочитали учні 8А класу: Юрій Ситник, Анна Сивохіп, Анастасія Желем, Мар’яна Гірчак, Ангеліна Галіберда, Олексій Гоць, Микoла Ларензак, Софія Лесишак і Роман Богданов, Лілія Сидорак, Василь Шрібак, Михайло Яцкевич, Богдан Маців, Надія Піхота.











   Поезію Валентини Ткаченко «Син коваля» читав Віктор Лютак.
   Під час літературної години прозвучали пісні «Україна» та «Човен» під музичний супровід Юрія Королика.

   Бориславська поетеса Ганна Костик прочитала власну поезію «Каменяреві».

  
Бібліотекар Марія Лутчак ознайомила присутніх з книжковою виставкою «Я син народу, що вгору йде».

Голова МО «Цвіт нації» Віктор Кравцов поділився спогадами дитинства, вивчаючи творчість письменника.

   Справжньою прикрасою свята став колектив будинку школяра «Дивограй», виконавши танець – композицію «Україна», а колектив «Дивоцвіт» ЗОШ №4 виконав танець «Рушник вишиваний» під керівництвом Мар’яни Флюнт.

   Ольга Смерека висловила вдячність вчителям української мови та літератури ЗОШ № 5 Ользі Козич та Лідії Онисько і всім, хто долучився до заходу із закликом вивчати твори нашого Каменяра. Бо назавжди для нас залишились кредом слова Івана Франка - «Лиш боротись - значить жить». Адже це не просто гасло, а глибока внутрішня переконаність людини, яка пережила страждання, особисті невдачі, переборола тимчасову слабкість духу.
До Івана Франка не заросте  народна стежка. До нього приходитимуть все нові покоління, тому, що в його творах вони знаходитимуть правду про темне минуле, про гноблення людини силами тьми і насильства, знаходитимуть вічно палаючий вогонь любові до людини, до свободи, до незалежності, знаходитимуть закличний поклик боротися, не боячись ніяких труднощів, невпинно йти вперед шляхом миру і праці.       
Галина Почіковська,
бібліотекар бібліотеки - філії №6 для юнацтва Бориславської МЦБС.

28 вересня 2016

ЛІТЕРАТУРНО - МУЗИЧНА ГОДИНА

«Дух його і нині з нами»

Галичина дала світові багато визначних людей. Серед них яскравою постаттю є Іван Франко – класик української літератури, геніальний письменник, перекладач, публіцист, громадський і просвітницький діяч, - той, кого народ заслужено назвав Великим Каменярем.
     160-й річниці від дня народження та 100-річчю від дня смерті Івана Франка була присвячена літературно-музична година «Дух його і нині з нами», яку підготували учні ЗОШ № 1 9-А класу під  керівництвом вчителя української мови й літератури Ольги Олександрівни Блінової та працівників міської бібліотеки для дітей.
     Під час свята глядачі (учні 7-9 класів) гортали сторінки книги життя Івана Яковича Франка і насолоджувались невмирущими рядками його поезій. Особливо зворушливо звучали пісні на слова його віршів «Човен» та «Як почуєш колись край свойого вікна…» у виконанні Божени Гамар, Марти Саламаги та гурту дівчат (муз. керівник Ольга Орестівна Монастирська). Окрасою цього заходу стали хореографічні композиції учнів 5-А й 7-А класів під керівництвом вчителя хореографії Галини Зенонівни Гіщак.
     Змістовним доповненням були матеріали книжкової виставки «Сьогодні, мов зоря, він сяє Україні».
     На завершення свята з уст  ведучих Вероніки Кудрич та Ігоря Присташа прозвучав важливий «вирок» Івана Франка, винесений ним самому собі : «Нехай пропаде моє ім’я, але нехай росте і розвивається український народ!»  Запам’ятаймо ці слова і нехай вони стануть гаслом нашого життя.
     Дякуючи організаторам літературно-музичної години, голова методичного об’єднання вчителів української мови й літератури Надія Миколаївна Панів наголосила, що сьогодні ми ще мало знаємо творчість Івана Франка, адже непросто осягнути її глибину і панорамність. Та ми повинні цього прагнути.
     А заступник директора з виховної роботи Людмила Чеславівна Кіндерись підкреслила, що на шляхах нашої суверенності ідеї й думки Каменяра повинні стати нашим дороговказом.
                                        Наталія Костецька, бібліотекар міської бібліотеки для дітей Бориславської МЦБС.

23 вересня 2016

До Року Івана Франка /Бібліотека-філія №6 для юнацтва Бориславської МЦБС


19 вересня 2016

"Я люблю рідне місто"


Веселе небо вічно молоде
  Нам посилає промені ласкаві
Воно не засміється так ніде,
 Як в Бориславі, в нашім Бориславі.
Б. Британ
     У передгір’ї Карпат розкинулось наше славне місто Борислав. Бориславська земля багата і славною історією, і природніми ресурсами, і прекрасними талановитими людьми.
  Дуже важливою для розвитку і процвітання в майбутньому кожного міста є любов та повага до його історичного минулого, духовної культури та мистецтва у кожного з наступних поколінь його мешканців. Саме такі якості прагнули розвинути працівники бібліотеки-філії №3 Бориславської МЦБС у своїх юних користувачів, провівши присвячену Дню міста  творчу акцію під "Я люблю рідне місто". Цей захід проводився в бібліотеці двічі і проходив у формі творчого командного змагання.
  Бібліотекар Щесна Оксана провела його з учнями 5-А класу. У завданні "Творчі фантазії", використовуючи роздані матеріали (кольорові папір і тасьму, клей, картон), діти повинні були виготовити аплікацію на тематику міста. Тут свою творчу уяву і талант краще проявила команда хлопців. Їхня робота мала кращий естетичний вигляд, ніж робота команди дівчат. А ось у завданні "Чарівна квітка " перемогу отримали дівчата.









Обираючи пелюстку із вказаними на ній літерами, учасникам треба було назвати не менше двох слів, які розпочинались на цю букву і стосувались Борислава – історії, особистостей, вулиць, установ та ін.
Веселим випробуванням стало для дітей завдання "Кольорові бульбашки". Воно вимагало спритності та швидкості, оскільки учасникам слід було якнайшвидше надути кольорові кульки із написаними на них буквами. А вже потім обидві команди спільними зусиллями мали скласти слово із цих кульок ("Борислав").
   Такий же ж захід, але вже з командами 7-Б та збірної команди 5-а та 6-Б класів провела зав. бібліотеки-філії №3  Сеньків Наталія. А ось ці учасники краще проявили себе у складнішому із творчих завдань, а саме у завданні під назвою "Кросвордисти". У ньому учням треба було самостійно скласти кросворди, використовуючи слова-підказки "нафта" та "Франко". Запитання  цих кросвордів стосувались тематики міста Борислава. Кращим виявився кросворд збірної команди учнів. Як і в попередньому заході, в цьому учасники також добре справились і з іншими творчими завданнями ("Чарівна квітка","Кольорові бульбашки" та "Творчі фантазії"), проявивши творчу фантазію, уяву, знання з історії міста та його особистостей.
   І звичайно ж, як і всі заходи, які проводяться в бібліотеці, цей також не обійшовся без книги. Для учнів було проведено перегляд матеріалів краєзнавчого кутка "Мій рідний краю,моя перло".

    Ось у такій цікавій ігровій формі працівники бібліотеки-філії №3 прагнули залучити своїх юних читачів до вивчення історії рідного краю. Адже лише пізнавши славне минуле міста, можна відчути справжню любов та повагу до нього. 
Наталія Сеньків, 
зав. бібліотеки-філії №3 Бориславської МЦБС.

02 вересня 2016

Доброчинна акція "Подаруй книгу бібліотеці-філії №6 для юнацтва"