27 квітня 2016

"Чорнобиль – загублений світ"

ГОДИНА-РЕКВІЄМ

 


До 30-ї річниці Чорнобильської катастрофи



Чи буде квітень, як завжди
Дарунком весняної здоби.
Чи власним іменем біди
Ми назвемо його Чорнобиль?
Чи може викреслим його
З календарів своїх допоки
Нас теплий грітиме вогонь
Ще не відкритих ізотопів?
Безмежна мисль, немає меж
Її спинити годі!
І ти, Чорнобилю, ти теж
Не маєш меж сьогодні.






    26 квітня 2016 року в бібліотеці-філії №5 для дітей Бориславської МЦБС відбулася година-реквієм 
"Чорнобиль–загублений світ", присвячена 30-й річниці від дня Чорнобильської катастрофи. Захід проведено для учнів 5-А кл. (кл. керівник Дорофеєва В. Я.)   та 5-Б кл. ЗОШ №4 (кл. керівник Карпінець Н. М.).
Ведучими заходу були  Кондратишин Марта (уч. 6–В кл. ЗОШ №5) та Титиш Лілія  (уч. 6-А кл. ЗОШ№1).
      У заході взяли участь: 
Сітек Аліна (БДГ,  2-Б кл.), Плехов Роман  (ЗОШ №4, 6-Б кл.), Драбинко Роман  (ЗОШ №4, 7-А кл.), Хома Вікторія (ЗОШ №1, 6-А кл.),  Кропивницька Василина (ЗОШ №5, 6-Б кл.), Павець Геннадій  (ЗОШ №4, 7-А кл.), Яців Діана ( ЗОШ №5 6-Б кл.), Кравчик Олександра (БДГ,  2-Б кл.), Гарасимяк Каміла (ЗОШ №7, 4-Б кл.).












     Під час години – реквієму учасники прочитали вірші: «Є чорне золото, є чорний хліб» - Яців Сніжана  (ЗОШ №5, 5-Б кл.), «Ще назва є а річки вже немає» - Фіненко Марія (ЗОШ №5, 6-Б кл.), «Жорстокий, ніжний і свавільний світе» - Нагловська Тетяна (ЗОШ №4, 8-Б кл.), «Гріх перед Богом спокутувать будуть» - Орешніков Володя (ЗОШ №4, 7-А кл.). 

   
     
Мультимедійну презентацію "Незабутні дні Чорнобиля" підготувала зав. бібліотеки-філії №5 для дітей Оксана Фус.
Захід підготувала бібліотекар бібліотеки-філії №5 для дітей Ганна Чіхрак.

23 квітня 2016

До Року Івана Франка

ВЕЛИКИЙ  КАМЕНЯР


До 90-літнього ювілею Віри Вовк (Селянської)

УКРАЇНА  І  БРАЗИЛІЯ:  ЛІТЕРАТУРНА  ПРИЗМА  ВІРИ  ВОВК


Стежками рідного краю

НАШ  СЛАВНИЙ  БОРИСЛАВ


Мій край - моя історія жива


21 квітня 2016

В і к т о р и н а к р о с в о р д

«С в і т   п р о ф е с і й»

З а п и т а н н я:
      По горизонталі:
1. Хто нараховує заробітню плату?
2. Керманич транспортного засобу.
3. Працівник бані.
4. Він навчає дітей.
5. Той, хто керує літаком.
6. Дослідник корисних копалин.
7. Той, хто створює музику.
8. Він лагодить електроприлади.
9. Виконавець музичних творів.
10. Він проектує будинки.
11. Посильний.
12. Сольний виконавець.
13. Захисник в суді.

        

По вертикалі:
1. Працівник бібліотеки.
9. Спеціаліст, який лагодить машини.
11. Хто готує їжу.
14. До нього звертаються хворі.
15. Виготовляє хлібобулочні  вироби.
16. Працівник, який виточує деталі.
17. Творча особистість, яка працює в театрі.
18. Працівник каси.
19. Майстер, що шиє.

В і д п о в і д і:
По горизонталі:
1. Бухгалтер.
2. Водій.
3. Банщик.
4. Вчитель.
5. Пілот.
6. Геолог.
7. Композитор.
8. Електрик.
9. Музикант.
10. Архітектор.
11. Кур’єр.
12. Артист.
13. Адвокат.

По вертикалі:
1. Бібліотекар.
9. Механік.
11. Кухар.
14. Лікар.
15. Пекар.
16. Токар.
17. Актор.
18. Касир.
19. Швея.





Хоч як не вигадуй,
Хоч як не крути­­­­­­­­­­­­ –
Самі не приходять
Поштові листи.
Само не спроможе
Змолотись зерно.
Із пряжі само
Не зітчеться сукно.
Самі не підводяться новобудови,
Самі не напишуться вірші чудові.
І кожний цвях, і кожний дім,
І кожна скибка хліба –
Усе це створено трудом,­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­
 А не звалилось з неба.
Г. Глушньов

Світ професій такий різноманітний. Як осягнути його? Як по змозі  уникнути помилок при вирішенні питання «ким бути?». Яку стежку обрати у житті? Вибір професії – це друге народження людини. Від того, наскільки вірно буде обраний фах, залежатиме її життєвий шлях, місце у суспільстві.
Ознайомитись із частиною розмаїття професій мали змогу учні 6 - 8 класів ЗОШ №8, які взяли участь у вікторині-кросворді «Світ професій», яку підготували бібліотекарі бібліотеки-філії №3 Бориславської МЦБС.
Захід розпочався вступним словом бібліотекаря «Розмаїтий світ професій». Кожен з учасників вікторини міг вписати у кросворд одну розгадану відповідь, в якому була вже вписана одна слово-підказка, а саме професія «Бібліотекар».
   На більшість із запитань учні  відповідали з легкістю. Проте деякі з них заставили їх добре поміркувати, перш ніж дати правильну відповідь. Спільними зусиллями діти давали відповіді на усі запитання вікторини-кросворду.
  А на завершення заходу бібліотекарі Наталія Сеньків та Оксана Щесна побажали учасникам робити свій вибір без поспіху, вивчати себе і професії та шляхи до них.
    Як радив український філософ Г. Сковорода «...йти за своїм покликом серця й обирати рідну душі професію, бо тільки вона може зробити потрібне неважким, а важке – непотрібним».

19 квітня 2016

«Люби і знай свій рідний край»



О, Бориславе! Скажи мені,
Чиє ім’я ти носиш загадкове?
Із сивих, давніх тих століть 
Твій подих чуєм ми сьогодні.
Чи це ім’я слов’янського ченця?
Чи воїна старого,
Який цю землю захищав?
                                                 Олег Микулич

07 квітня 2016

До Міжнародного дня птахів

ЗУСТРІЧ  КРИЛАТИХ  МАНДРІВНИКІВ

    До Міжнародного дня птахів для учнів 5-6 класів у бібліотеці-філії №5  для дітей Бориславської МЦБС відбулася презентація "ЗУСТРІЧ КРИЛАТИХ МАНДРІВНИКІВ", яку підготувала і провела зав. бібліотеки Оксана ФУС.
      Діти переглянули всіх  перелітних птахів нашої місцевості, а також розповіли цікаві відомості про крилатих мандрівників. Всі учні отримали багато цікавого, корисного та пізнавального.


06 квітня 2016

"ПОЧИНАЮТЬСЯ ДИВА - ОЖИВАЄ КАЗКА"

    Засідання-театр 

     Клуб "Казкарі", що діє при міській бібліотеці для дітей,черговий раз зібрав своїх учасників на засідання-театр "Починаються дива-оживає казка". Цього разу члени клубу завітали в дитячий садочок №3, щоб потішити малюків новими ляльковими виставами. Гуртківці- учні 4-Б класу ЗОШ №3 підготували лялькові вистави "Лисичка-сестричка і Вовк-панібрат", "Пан Коцький", "Впертий ослик", а також костюмовану  виставу за казкою Марійки Підгірянки "Ціп'ятко-Піп'ятко". 
      Розпочалося свято з "Казкової вікторини", яка виявила добрі знання українських народних казок дошкільнятами.
      Радо вітали діти героїв костюмованої казки- нерозумне Ціп'ятко-Піп'ятко, Курку-Журку, Півника-Співника, Качку-Квачку, Індика-Пиндика, Лисичку-Хитричку та хороброго Пса-Аса.

      Не менш сподобались глядачам і герої лялькових вистав: довірливий Вовк-панібрат і підступна Лисичка-сестричка, хитрий пан Коцький,впертий Ослик. 
      Після кожної вистави малюки ділились враженнями від побаченого,називали героїв, що сподобалися. В кінці свята дошкільнята мали змогу самі спробувати керувати ляльками. Дійство сподобалося і глядачам і "артистам". " Казкарі" пообіцяли завітати в садочок з новими казочками.
     Захід підготувала бібліотекар міської бібліотеки для дітей Ірина Карпінець.
     

04 квітня 2016

Літературна дуель «У КНИЖКОВІМ ДИВОСВІТІ ВИРОСТАЮТЬ ТВОРЧІ ДІТИ»


01 квітня 2016

Літературно-музична година

 «В гостях у Марійки Підгірянки»

       "Я не думала ніколи,що колись буду "друкована"-я,самоук, несміле дитя Підгір'я. Списувала, що мені старі ліси розказували,та не знаю,чи зрозуміла добре смерекову мову..,"- говорила про себе Марійка Підгірянка- мудра дочка підгірського краю, вчителька- поетеса, 135 р. від дня народження якої відзначаємо наприкінці березня. 
       Саме цій даті було присвячено літературно- музичну годину " В гостях у Марійки Підгірянки", що відбулася в міській бібліотеці для дітей. Підготували свято члени клубу" Казкарі"- учні 4-Б класу ЗОШ №3 (класовод О. Г. Лісович), а подивитись дійство завітали учні 1-В класу ЗОШ №1 та вихованці дитячого садочку № 1.




      Ведучі свята Пікалова Юля та Костик Олег повели присутніх стежками життя і творчості дитячої поетеси. В канву розповіді барвистими нитками впліталися вірші Марії Підгірянки: "Школа" (Петрів Володя), "Школярка" (Гвоздецька Наталя), "Малий школярик" (Федрак Олег), "Рідна сторона" (Кричак Олександр), "Тут, де ми живемо..." (Шиян Надія), "Хлопчик і ластівочка" (Возняк Андріана, Єршов Володимир). 
     Не оминули ми і загадок Марійки Підгірянки, їх загадала малюкам Шахунова Валерія. 
     Вірші поетеси ніжні і легкі, авторка щедро використовує фольклорні мотиви. Приходили до неї і коломийки з довкіл, вона теж їх складала. Слово витеплювалося в дівочих мріях і йшло до людей. У виконанні Здендяк Ірини та Шахунової Валерії прозвучали коломийки Марійки Підгірянки. 
     Відома поетеса і своїми "Безконечними казочками", їх майстерно розповіли присутнім Гвоздецька Наталя та Буцяк Ярина. 
     Наприкінці свята малюки подивились костюмовану виставу за казкою Марійки Підгірянки "Ціп'ятко-Піп'ятко" у виконанні Возняк Андріани, Гвоздецької Наталі, Яворського Богдана, Буцяк Ярини, Пелешка Віталія, Здендяк Ірини, Кричака Олександра, Шиян Надії. 
    Сама авторка так говорила про свою поезію: "Мені приємно тоді, коли я творю, потім мені байдуже чи буде це надруковано, чи ні. Відчуваю потребу творення, як музика потребу грати, і тоді пишу."
         І хоч Марійки Підгірянки не стало давно, вона продовжує жити у своїх творах, які ось уже десятки років читають діти не тільки України, а й інших країн світу. 
     Приємним завершенням свята стали лялькові вистави "Впертий ослик" та "Пан Коцький" у виконанні членів клубу "Казкарі". Захід підготували бібліотекарі Ірина Карпінець та Юлія Якимів.