29 вересня 2015

ЛІТЕРАТУРНА ГРА «КРАЇНИ ВЕЛИКИХ КАЗКАРІВ»

Сьогодні новою та ефективною формою масової роботи у бібліотеці-філії №5 для дітей Бориславської МЦБС є літературна гра, яка активізує читання користувачів-дітей, стимулює їх звернення до художньої літератури, розвиває логічне мислення, творчі здібності, формує художні та естетичні смаки, а також посилює сприйняття та поглиблює навички самостійної роботи з книгою. 
З такою метою для учнів 5-7 класів завідувач бібліотеки-філії №5 для дітей Оксана Фус підготувала цікаву літературну гру «Країни великих казкарів».

Під час гри діти мали можливість пригадати казки Р. Кіплінга, Г.-Х. Андерсена, братів Грімм, В. Гауфа, Ш. Перро.
Літературна гра «Країни великих казкарів» складалася з чотирьох частин, кожна з яких представляла на малюнку країну та її казкаря з переліком запитань.

1 країна:
1.   Яка це країна і хто її казкар?
2.   Який викуп дала Багіра стаї за Мауглі?
3. У скляній коробці Аліса знайшла пиріжок зі словами «З’їж мене», які… викладені масляним кремом, шоколадною глазур’ю, смородинками.
4.    Хто автором цієї казки?
5. Який герой ціною власного життя самозречено захищав свого господаря від нападу злої кобри?
(Англія, Р. Кіплінг)


2 країна:
1.   Країна - батьківщина казкаря……….?
2.   Хто головна героїня цієї казки?
3.   Слово, яке повинен був скласти Кай в замку  Снігової Королеви»?
3.   Через що не могла спати принцеса?
4.   Яка назва казки?
(Данія, Г.-Х. Андерсен)


3 країна:
1.  Країна – батьківщина казкаря В. Гауфа?
2. Ким представився Маленький Мук, коли прийшов лікувати короля?
3. Скільки років провів Якоб в домі ворожки?
4. Хто із бременських музикантів носив окуляри?
5.  Яка це казка?
6.  Яка країна і хто автор?
7.  Скільки гномів зустріла Білосніжка?
(Німеччина, брати Грімм і В. Гауф)


4 країна:
1.   Країна – батьківщина казкаря……?
2.   Казка «………….. красуня»?
3.   Казка «Хлопчик  ……………»?
4.   Господар Пана в казці «Кіт в чоботях?
5.   Куди йшла Червона шапочка?
6.   Що загубила Попелюшка?
(Франція, Ш. Перро)

Сьогодні працівники бібліотеки-філії №5 для дітей Бориславської МЦБС не обмежуються традиційними формами роботи, вони завжди шукають нові шляхи популяризації бібліотечних ресурсів, готуючи цікаві мультимедійні презентації, літературні ігри, вікторини, літературно-музичні свята, які сприяють формуванню культури і духовності підростаючого покоління.





22 вересня 2015

«БОРИСЛАВ: ВИВЧАЄМО МИНУЛЕ, ПІЗНАЄМО СУЧАСНЕ»


Ще в давні дні, як був я школярем,
Постав мені він з повістей Франкових,
Постав у злиднях, в запахах нафтових,
Закіпчений, захльостаний дощем.
Іван Гнатюк.

      У передгір’ї Карпат, у широкій долині розкинулось наше рідне місто Борислав. Понад шість століть налічує його історія, багата подіями, фактами, особистостями. Бориславська земля славна не тільки красою природи та багатством надр, але й силою духовності, культури і творчими талантами її мешканців.
Як відомо, справжні патріоти рідної землі, рідного міста виховуються змалку. Саме з такою метою працівники бібліотеки-філії №3 Бориславської МЦБС (мікрорайон Баня) Наталія Сеньків та Оксана Щесна провели з учнями 6-А класу ЗОШ №8 краєзнавчу вікторину «Будь славен, Бориславе, у віках», присвячену Дню міста та 500-річчю першої писемної згадки про с. Баня Котівська.

Завідувач бібліотеки-філії №3 Наталія Сеньків розпочала захід вступною бесідою «Борислав: минуле і сучасне», розповівши про Баню Котівську, яка зв’язана із соляним промислом Українського Прикарпаття – краєм, багатим соляними джерелами. Саме солеваріння зробило відомим це село на всю Європу.
Під час краєзнавчої вікторини учні проявили свої знання з історії та сучасності рідного міста, його геральдики, природних ресурсів, культури, духовності, літератури. Паралельно учасники двох команд, на які вони попередньо поділились, позмагались у виконанні завдань-розминок. Діти із розданих в перемішку букв складали слово «нафта»; із чотирьох кольорових складових, які символізують кольори хоругви Борислава, складали саму хоругву; на задані букви повинні були перелічити якнайбільше назв вулиць свого мікрорайону Баня; по розданих їм фотоматеріалах храмів Борислава визначали їх місцезнаходження.
Ознайомитись з історією свого рідного мікрорайону Баня та найважливішими подіями, що відбувалися за останні 500 років учні мали змогу під час хронологічного екскурсу «Наш мікрорайон у датах, подіях, фактах». А на завершення заходу бібліотекарі провели для учасників цікавий перегляд видань краєзнавчого кутка «Мій рідний краю, моя ти перло».
Існує всесвітньовідомий вислів: «Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього». Сподіваємось, що ця краєзнавча вікторина дасть поштовх для юних користувачів бібліотеки вивчати історію рідного краю. Бо любов і повага до рідного міста приходить з усвідомленням його славного минулого, щоб бути гідними свого майбутнього.